All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
moja lu
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
Netty
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
Branka
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
LuLu
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
boyd
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
Maja
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
Daisy
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
aneris
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
vejanka
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtblef11moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbcen10moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 3 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 3 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)

Go down 
+2
Netty
anaqxy
6 posters
Autor/icaPoruka
anaqxy
Pričalica
Pričalica



Join date : 11.09.2009
Age : 38
Lokacija : ZAGREB

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri vel 17, 2010 2:38 pm

evo kao sto sam obecala, napisat cu svoje iskustvo jer znam da puno mama koje su rodile na carski misle da ce uvijek morati ici na carski rez...najvise iz razloga sto ih doktori straše tim..

ispricavam se unaprijed jer nisam bas neki pisac, pa ako bude malo nepovezano i nejasno, slobodno me pitajte

prvo da napisem da je petrova bolnica po meni no1 sto se tice strucnosti doktora, ljubaznosti sestara, cistacica i svih ostalih zaposlenika(naravno uvijek ima jedna iznimka o kojoj cete moci procitati u nastavku)

kad sam ostala trudna moja gabi je imala 7 mjeseci...naravno to je bilo neplanirano, ali mi smo svejedno bili sretni...moj prvi odlazak ginekologu je bio strasan
otisla sam kod svoje doktorice, no posto je ona bila na bolovanju na zamjeni je bio neki stari doktor koji ne zna ni uzv napraviti(nema licencu za to) i kad me pregledao i utvrdio trudnocu poludio je i poceo me vrijeđati...rekao mi je da sam ja glupa balavica, da nisam normalna, kako mogu ostati trudna 7 mjeseci nakon carskog reza itd...
naravno ja sam se grozno osjecala...nakraju svega mi je rekao da obavezno odem kod njegove kolegice na 4D uzv jer jedino tako moze se vidjeti stanje reza(štonaravno nije bilo istina i nisam tamo otisla jer su trazili 600 kn)

nakon sto sam se ohrabrila, nasla sam novog ginekologa koji je bio stvarno divan...inace je arap smile:

on mi je rekao da to uopce nije problem jer sam mlada i da se samo radi sigurnosti govori da treba cekati 2 godine, i da ce sve to biti u redu

dao mi je uputnicu za petrovu za 3D uzv da mi doktor despot pogleda taj rez, i doktor despot je rekao da je re dobar i da nemam brige...
naravno radi sigurnosti mi je odredio mirovanje koliko mogu jer je znao da sa malom bebom nema bas puno mirovanja...

cjela trudnoca je prosla dobro...mirovala sam koliko sam mogla uz mog zvrka, onda me malo ukljestilo u krizima(ali to je zbog moje skolioze kraljeznice i nema veze sa carskim)

i sve do zadnjeg dana sam normalno funkcionirala i penjala se uz stepenice(4 kat bez lifta)

onda sam u četvrtak ujutro (39 tjedan trudnoce) osjetila bolove u donjem djelu trbuha(nisam znala dali su trudovi jer ih sa gabi nisam ni dobila) i trpila sam ih do petka kad sam nazvala muža da dode s posla i vodi me u petrovu
e tu dolazim do one iznimke, tu me pregledao jedan mladi doktor koji ima svoju privatnu praksu i u vrijeme dezurstva prima svoje pacjentice iz privatne ordinacije i dogovara ih za carse rezove bljuva
njemu je jako islo na zivce sto sam ja kao drugorodka dosla a bila sam otvorena samo jedan prst, i rekao mi je da to sigurno nisu trudovi jer bi inace ja vristala od bolova(a ja sam rodila bez epiduralne da nisam nijednom zavristala :mig: ) i poslao me doma i rekao mi je da imam uplau mokracnog mjehura sa radijacijom na bubrege i dao mi da pijem nolicin antibiotik obješen i rekao mi da privatno napravim urinokulturu jer mi je kasno cekati do ponedjeljka sto sam naravno napravila(na kraju to naravno nije bila infekcija nego trudovi tako da je urinokultura bila sterilna i bacila sam 200 kn)

u petak i subotu bolovi su bili sve jaci i sve cesci a ja sam glupaca vjerovala doktoru i i cekala da nolicin pocne djelovati(a nisam spavala od cetvrtka i bila sam iscrpljena)
u nedjelju je to bilo sve gore, nista nisam mogla jesi od bolova, i popodne oko pola 5 mi je puknuo vodenjak dok sam lezala u krevetu...mm je poceo panicariti da ce me on morati poroditi lol! ...obukli smo gabi, ja se presvukla i krenuli u petrovu...
doktor me pogledao i rekao da sam 7 prstiju otvorena i pitao me otkad imam trudove, a kad sam mu rekla od četvrtka, probljedio je i rekao ... ma sad ces ti nama roditi...do dnevnika ces ponovno biti ponosna mama

rekli su mi da cu probati roditi prirodno jer sam mlada i da nema smisla ici a nepotrebne operacije, a da su doktori tu u slucaju da treba carski rez...
stavili su me u boks i prikopcali ctg, nakon nekog vremena ctg vise nije mogao biljeziti otkucaje pa su stavili neku sondu malenoj na glavu i time su pratili otkuaje srca...
dali su mi malo dripa da se otvorim taj zadnji centimetar jer je malena htjela van...
i stvarno u trecem pokusaju tiskanja, uspjela sam roditi bez ikakvog problema, bez ikakve epiduralne i to 5 minuta prije dnevnika faca ...necu vam reci da nije bilo bolno, ali kad je glavica izasla, sve je ostalo bilo lagano...naravno napravili su urez međice

nakon sto su mi pokazali bebu i dali mi ju da se malo mazimo, dosla mi je sestra i rekla da ce me malo uspavati da mi doktor iznutra pogleda rez i da ce me sput i zasiti...
spavala sam valjda nekih pol sata sat i pocela se buditi ispred boksa, tamo di su i druge rodilje lezale...i necete vjerovati ugledala moje kumce kako ulazi u boks do moga(a iduci dan smo se trebale naci u ambulanti u petrovoj) malo sam ju bodrila i zamolila doktora da bude dobar prema njoj i onda su me odveli u sobu..

oporavak poslje vaginalnog poroda je neusporedivo brzi i laksi nego nakon carskog reza...
vec par sati nakon poroda sam isla sama na wc, a kod carskog sam tek nakon 4 dana mogla, s tim da sam hodala pogrbljena i uzasno me bolilo...
odmah sam se mogla ljepo namjestiti u pozu za dojenje, sto je kod caskog bilo nemoguce bar mjesec dana
jedino sam malo teze sjedila jer sam bila sivana, ali i to je proslo nakon tjedan dana
a najveci plus vaginalnog poroda je to sto sam vec treci dan isla doma

doktor koji me porodio, je svaki dan dolazio provjeriti svaku zenu koja je rodila u njegovoj smjeni i jos me pitao kako mi je kumce i trazio broj sobe da ju posjeti(to nije bila vizita, nego njegovo slobodno vrijeme)

evo to bi bilo to...ako nekoga nesto zanima, slobodno me pitajte...kako bi rekao moj profesor matematike, nema glupih pitanja, samo glupih odgovora...
i da, nijedno pitanje nije preintimno, ja sam bez srama :hihi:
[Vrh] Go down
Netty
Admin
Admin
Netty


Join date : 09.08.2009
Age : 48
Lokacija : Rijeka

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri vel 17, 2010 2:59 pm

Predivno si to napisala.
U cijelosti i pravu prirodu i razliku između carskog i prirodnog pododa.
Kad nije nužno ići na carski ili za dobrobit majke i djeteta (djece) prirodni porod je prirodan . Bolje rečeno sam porod možda je bolniji jer kod carskog rezanje niti ne osjetiš ali je oporavak puno, puno kraći.

Čestitam ti još jednom za tebe
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri vel 17, 2010 3:06 pm

Super iskustvo (iznimaka ima uvijek), osim tih dugih trudova...
Već sam jednom bila to napisala, žena od mm-ovog bratića je rodila 1. dijete na carski, 2. dijete 16 mjeseci kasnije (i godina preko 34) vaginalno i 3. dijete, 5 godina kasnije isto vaginalno.
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri vel 17, 2010 3:22 pm

predivna prica. drago mi je da je sve ok proslo i da si ti zadovoljna za tebe
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri vel 17, 2010 5:18 pm

svaka čast za tebe

Paketi za našu prvu forumsku bebu je konačno otputovao, pa nadam se da će koristitit. grupni zagrljaj
[Vrh] Go down
lugo
Pričalica
Pričalica
lugo


Join date : 14.08.2009

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimesri vel 17, 2010 6:04 pm

bravo za optimizam i super porod o da . jes
a za doka koji ti je dao antibiotik bljuva
[Vrh] Go down
anaqxy
Pričalica
Pričalica



Join date : 11.09.2009
Age : 38
Lokacija : ZAGREB

moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitimečet vel 18, 2010 1:17 am

drage moje drago mi je da vam se dalo citati o da , tek kad sam postala vidjela samkoliko toga ima...
netty - bas sam tu razliku zeljela pokazati...stvarno je oporavak neusporediv
branka - vecina zena isto tako uspije, jedino je vazno da su doktori dobri...vecina doktora se boji komplikacije pa salju odmah zene na carski...a trudovi nebi bili toliko dugi da ih je doktor prepoznao :mig:
maja - kiss
alex - hvala vam puno cure, javim kad stigne dragi
lugo - takvih doktora ima nazalost, ali on mi nije pokvario misljenje o petrovoj
[Vrh] Go down
Sponsored content





moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Empty
PostajNaslov: Re: moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)   moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
moje iskustvo vaginalnog poroda 16 mjeseci nakon carskog :)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» gubitak kilograma nakon poroda
» POČETAK PORODA
» PRIČE S PORODA
» Cure moje drage i ja vam se pridruzujem
» trajne posljedice preranog poroda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Porod-
Forum(o)Bir: