All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
moja lu
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
Netty
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
Branka
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
LuLu
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
boyd
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
Maja
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
Daisy
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
aneris
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
vejanka
i ja postajem mama - Page 2 Vtblef11i ja postajem mama - Page 2 Vtbcen10i ja postajem mama - Page 2 Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 i ja postajem mama

Go down 
+25
miniminia
Mare555
Blondi
meri
Tejo
Netty
kreativna mama
Branka
mamaN
tinny
Phar-lap
shady
mišek
vejanka
Kim
soo_happy
LuLu
moja lu
josipa_zg
anaqxy
kekezvrk
pepsi
Aleksandra
maren
bubi
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepet lis 16, 2009 10:53 am

First topic message reminder :

mislim da slika govori tisuću riječi...još sam malo zbunjena pa je najbolje da same vidite zbog čega

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimened lis 18, 2009 11:18 pm

Branka je napisao/la:
Gle možeš ti piškit koliko koćeš, ali svejedno ti ne gine geganje pred kraj trudnoće, suze od najljepšeg trenutka u životu, neprospavane noći, dojenja u 5 ujutro ... čestitam! o da

za tebe

e to se zove ljepa želja o da
ne mogu vjerovato da to jedva čekam :mig:
[Vrh] Go down
kreativna mama
Pričalica
Pričalica



Join date : 26.08.2009

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto lis 20, 2009 10:51 am

Odlična vijest ,čestitam od srca navijačica

za tebe
[Vrh] Go down
Netty
Admin
Admin
Netty


Join date : 09.08.2009
Age : 48
Lokacija : Rijeka

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto lis 20, 2009 11:45 am

Jeeeeeeee , to je ta beba koju smo toliko čekali.. čestitam od srca grupni zagrljaj
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto lis 20, 2009 12:13 pm

još sam jedna testić napravila, ma svi pokazuju isto, napokon sam počela kupovati ispravne testove. ovi do sad kaj su pokazivali - nisu bili ispravni o da
muka mi je i sretna sam zbog toga. odbrojavam još par dana posla i onda bye bye odoh ja uživati u trudnoći, slagati albumiće i čiat knjigice, tu i tamo koje noktiće napravit i slušat muziku i plesat s mojom bebicom, čekati taticu da dođe doma, peči kolače i učit kuhat sve i svašta.
napokon ću kupovati dudice i flašice sebi tj. svojem djetetu a ne tuđima, one sve male slatke stvarčice za koje mi nije jasno kaj su toliko male a toliko skupe, prisružit se veselim trudnicama i tipkat dok mi prsti ne oteknu....
eto vidite koliko ogu tipkat... akoliko tek mogu pričat... neke to već znaju smile:
[Vrh] Go down
Kim
Početnik
Početnik
Kim


Join date : 21.08.2009
Age : 42
Lokacija : Daleko....

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:21 am

I daj vise promijeni ovo trudilica sam u trudnica sam i time se ponosim! o da
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 8:33 am

ah da, moram i ne samo to o da
evo sad bum
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 1:05 pm

mene malo trbuh bolucka, ništa jako onak malo ko kad mjehur boli kad mi se piški il slabiji menstrualni bolovi.
to je normalno jel tak? Rolling Eyes
sad sam ja paničar No
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 1:11 pm

Normalno je, ne brini. Napravi si ticker za trudnoću. :mig:


Gle što je sve normalno...

Normalno je...
Normalno je da u početku trudnoće imate jutarnje (ili cjelodnevne) mučnine, ali je isto tako normalno i da nemate mučnina.

Normalno je da imate potrebu za duljim spavanjem, da vam se ranije navečer počne spavati, ili čak da vam se cijeli dan spava. Ali je isto tako normalno i da ne trebate više sna od uobičajenog .

Normalno je da vam smetaju neki mirisi, ne samo npr. sirova riba, meso i sl., nego i npr. vaš do tada omiljeni parfem ili prašak za veš. Normalno je i da sve to podnosite kao da niste trudni. Isto tako je normalno da vam poslije trudnoće ti mirisi više neće smetati, no postoje žene kojima i nakon trudnoće smetaju jaki mirisi

Normalno je da vam se apetit povećao, isto tako normalno je i da vam je apetit ostao isti ili se čak u prvim mjesecima pogoršao.

Normalno je jesti uobičajene količine hrane. Ne slušajte one koji govore da kada ste trudni morate jesti za dvoje, razlika je neznatna, dovoljan je dnevno jedan međuobrok više nego prije trudnoće - npr. sendvič, tanjur juhe, čaša mlijeka (ako ga pijete).

Normalno je da počinjete jesti neku hranu koju nikada prije niste voljeli, ali je isto tako normalno i da se prehrambene navike ne mijenjaju.

Normalno je da ako imate jake mučnine u početku gubite kilograme, a ne dobivate ih.

Normalno je da vam se tijekom trudnoće (najčešće u zadnjim mjesecima, ali može i ranije) pojavi iscjedak iz prsiju, tzv. kolostrum. Isto je tako normalno da se iscjedak uopće ne pojavi. Ne slušajte priče da to znači da ćete imati ili nećete imati mlijeka. Pravo se mlijeko stvara tek nakon poroda posteljice.

Normalno je da je beba dio trudnoće okrenuta na zadak. To ne znači da će tako ostati do kraja, bebe se nekada okrenu u posljednji trenutak pred porod.

Normalno je u trudnoći imati proširene vene. Isto je tako normalno da do toga ne dođe. Ako se vene pojave, zimske trudnice mogu nositi elastične čarape. Ljetnim će to biti teže, ali zato pomaže plivanje i hodanje kroz more. Važno je paziti da se ne izlažete puno suncu, jer toplina pridonosi širenju vena.

Normalno je da tijekom trudnoće imate 9-10 ginekoloških pregleda. Ultrazvuk je dovoljno raditi 2-3 puta, ali je normalno i ako se radi češće. U Europi je tih pregleda puno manje - svega 2-3 pregleda i jedan do dva ultrazvuka ako trudnoća prolazi u redu.

Normalno je da vam se u trudnoći pojave strije, isto je tako normalno da koža ne ispuca. Strije se pojavljuju najčešće na trbuhu, ali i na bedrima, prsima i leđima. Grudi mogu ispucati vrlo rano, ili tek nakon poroda uslijed naglog nadolaska mlijeka. Pojavu strija ništa ne može spriječiti, ali se pucanje kože može ublažiti redovitom i čestom upotrebom mlijeka i ulja za tijelo (dobra su mlijeka u kojima ima bademovog ulja). Ako osjetite da vas koža svrbi i zateže, to je znak da je rastezanje i pucanje počelo.

Normalno je i da vam noge tijekom trudnoće otiču, posebice ako ste ljetna trudnica. No, preveliki i stalni otoci znak su za uzbunu i kontaktiranje liječnika. Trebalo bi izbjegavati preslanu hranu, što će utjecati na smanjenje unosa tekućine u organizam. Nosite udobnu obuću, ne previsoke potpetice, izbjegavajte dugo stajanje i sjedenje, a noge nastojte držati u malo povišenom položaju, noću pokušajte staviti jastuk pod noge.

Normalno je da se u trudnoći pojave grčevi, iako je normalno i da ih nemate. Pomaže magnezij.

Normalno je i da ste u trudnoći anemični i da se anemija nastavi i poslije poroda, obično je potrebno uzimati željezo još oko pola godine nakon poroda. Apsorpciju željeza pomaže vitamin C, pa bi bilo dobro uz tablete ili sirup željeza piti npr. limunadu. Prirodni izvori željeza su suho voće (grožđice, marelice, smokve, sezamove i bundevine sjemenke, proso i nerafinirana riža... Isto tako pri uzimanju željeza treba izbjegavati mlijeko jer sprečava njegovu apsorpciju.

Normalno je da u trudnoći imate problema s probavom, posebice ako uzimate željezo.

Normalno je da vam se u trudnoći ten popravi, trudnim ženama često kažu da izgledaju ljepše nego ikada u životu. Isto je tako normalno i da vam se ten pogorša, da se pojave tamne flekice ili prištići poput pubertetskih. Ne zabrinjavajte se, nakon trudnoće sve se vrati u normalu.

Normalno je da vam se madeži ako ih imate u trudnoći promijene, isto je tako normalno da se u trudnoći pojave novi madeži.

Normalno je da u trudnoći imate povećanu želju za intimnošću, posebice u drugom tromjesječju. Isto je tako normalno i da se želja gotovo potpuno izgubi.

Normalno je i da vas je strah spolnih odnosa, međutim ako je trudnoća uredna, ne trebate se bojati. Bebi to ne smeta, ako i primijetite da je malo više aktivna, vjerojatno joj odgovara “ljuljanje”.

Normalno je u trudnoći normalno nastaviti sa svim aktivnostima, naravno ako se osjećate sposobnim i ako to nije naporan fizički rad. Npr. ja sam manje-više radila sve kao da i nisam trudna, a vozila sam do dva dana prije termina.

Normalno je da se trudnica jako brzo umori. Nastojte se ne preforsirati, kad osjetite i najmanji umor, taman to bilo 5 minuta nakon što ste počeli nešto raditi, prestanite s aktivnošću, sjednite, lezite, odmorite se.

Normalno je da se u prvim tjednima trudnoće (oko 4. tjedna) u vrijeme kad trebate dobiti mjesečnicu pojavi lagano krvarenje, obično je slabije i kratkotrajnije od prave mjesečnice. Ako do toga dođe ne brinite se, to ne bi trebalo utjecati na trudnoću. Međutim, ako je krvarenje jače i bolno vrijeme je za posjet liječniku.

Normalno je da ste zabrinuti hoće li s djetetom biti sve u redu. U 98 posto slučajeva bude sve OK, zato ne razbijajte glavu crnim mislima, nego se opustite i uživajte u svom stanju. Normalno je da pokrete bebe osjetite već u 16. tjednu trudnoće, isto je tako normalno da ih osjetite tek u 20. tjednu, posebice ako ste prvorotkinja. Ti prvi pokreti su poput laganog škakljanja.

Normalno je da krajem drugog i u trećem tromjesječju trudnoće osjećate sve češća stezanja maternice. Obično se trbuh zaokruži i postane vrlo tvrd. To su tzv. Braxton-Hicksove kontrakcije, odnosno pripreme maternice za trudove i porod. Također je normalno da osjećate i bol u preponama, koja nastaje uslijed pritiska na karlične kosti i splet nervnih završetaka oko njih.

Normalno je da vam je teško ležati na trbuhu, ali i na leđima. Obično se preporuča ležanje na lijevom boku, no normalno je da vam ni lijevi bok ne odgovara. Lezite na desni ili onako kako vam tijelo govori da je najbolje. Pomaže stavljanje jastuka između koljena kad spavate na boku.

Normalno je da pred kraj trudnoće lošije spavate, da se budite u 3-4 sata ujutro i više ne možete zaspati. Također je normalno da i dalje spavate sasvim dobro, čak više od uobičajenog.

Normalno je da tijekom trudnoće, posebno u zadnjim mjesecima, imate pojačan vaginalni iscjedak. Sve dok je sluzav, bjelkaste boje i bez mirisa, nema razloga za paniku.

Normalno je i da u trudnoći češće mokrite, jer je maternica veća i više pritišće mjehur.

Normalno je da pred kraj trudnoće, kada je trbuh dosta velik, otežano dišete i češće ostajete bez daha.

Normalno je da osjećate bol u grudnom košu, jer rast maternice utječe i na širenje grudnog koša.

Normalno je da vas u trudnoći bole leđa. Trbuh je velik i pritišće kralježnicu, uz to trudnice često imaju loše držanje, što dodatno opterećuje leđa. Nastojte ispraviti držanje i ako je moguće što kraće stajati.

Normalno je da se u trudnoći pojave hemoroidi, često se i upale, nakon poroda su uglavnom još bolniji, ali se najčešće povuku nekoliko tjedana poslije poroda.

Normalno je da dijete dok je u trbuhu ima svoj dnevni ritam, odnosno da se javlja u točno određene sate. Taj ritam dijete često nastavi i nakon rođenja.

Također je normalno da se beba ponekad malo više uspava, pa ne osjetite pokrete kada ih očekujete. To nije razlog za paniku, no primijetite li da se dijete dulje ne miče, konzultirajte svog liječnika.

Normalno je da vas tijekom trudnoće hvataju povremeni napadi vrućine, to je zbog pojačane cirkulacije krvi i nije zabrinjavajuće.

Normalno je da vam bradavice u trudnoći potamne i da se preko trbuha od stidne kosti do pupka pojavi tamna crta, tzv. linea negra. To je zbog utjecaja hormona i nakon trudnoće će nestati. Normalno je da je linea negra jako tamna, ali i da je jedva primjetna.

Normalno je da vam u trudnoći desni krvare, isto je tako normalno da do toga ne dođe. Pri pranju zuba dodatno trljajte desni ne obazirući se na krv.

Normalno je i da vam se u trudnoći zubi više kvare. Važno je često ih prati i redovito odlaziti stomatologu. U trudnoći se jedino ne smiju snimati zubi (rentgen), sve ostalo je dopušteno, dapače poželjno.

Normalno je da u trudnoći imate žgaravice, posebno u zadnjim mjesecima. Do njih dolazi zbog povećanog stvaranja želučane kiseline, zbog pritiska maternice na trbušne organe i popuštanja mišića jednjaka koji onda kiselini omogućavaju povratak u jednjak. Osim tableta poput gastala, pomaže grickanje suhih krekera, badema, a dobro je jesti češće a manje obilne obroke, na isti način unositi i tekućinu (češće a manje). Nemojte piti za vrijeme obroka. Spavajte malo povišenog gornjeg dijela tijela.

Normalno je da vas je strah poroda.

Normalno je da vas je strah da nećete prepoznati trudove, no ne možete pogriješiti. Konkretno moji su bili: bol u leđima s obje strane kralježnice koja se širi prema donjem dijelu trbuha, a trbuh se u isto vrijeme steži i boli kao bol jajnika pred mjesečnicu. Jedan mali savjet tatama (a možete i sami vidjeti u ogledalu): Kod pravih trudova većina trudnica počinje mijenjati boje u licu, kao kad tiskate, pa se zacrvenite i tako u razmacima kako i traju trudovi.

Normalno je i da se brinete kako ćete znati da je iscurila plodova voda, odnosno hoćete li je razlikovati od mokraće. Uglavnom curi dulje nego što bi curila mokraća, prozirna je i bez mirisa, a ne boje i mirisa mokraće.

Normalno je da vam ranije ispadne sluzavi sukrvičasti čep koji štiti ulaz u rodnicu. To nije razlog za paniku, jer od ispadanja čepa do poroda može proći i nekoliko dana.

Normalno je i da vas je strah da nećete na vrijeme stići u rodilište. Osobno mislim da je bolje doći u zadnji trenutak nego prerano. Liječnici kažu da je dovoljno krenuti u rodilište kad već 2-3 sata imate trudove svakih 10 minuta. Ja sam u bolnicu krenula otvorena 5 cm s trudovima od svako 4 minute i od dolaska u bolnicu do poroda prošlo je još 6 sati.

Normalno je da rodite dva tjedna prije ili dva nakon termina, to se računa kao porod u terminu.

Normalno je (u Hrvatskoj) da ako prođe termin idete svaka dva dana na amnioskopiju. Ne bojte se, nije to ništa strašno, kao kad radite papa test.

Normalno je da vam se nakon amnioskopije pojavi sukrvičasti sluzavi iscjedak, to je od pregleda i nije razlog za paniku. Ako se pojavi pravo krvarenje odmah se javite liječniku.
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 1:40 pm

hvala branka za tebe
ticker bum stavila, samo čekam da mi doktorić potvrdi pa onda, a možda nebum izdržala do ponedjeljka pa se malo požurim za vikend kad nađem vremena smile:
[Vrh] Go down
Kim
Početnik
Početnik
Kim


Join date : 21.08.2009
Age : 42
Lokacija : Daleko....

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:05 pm

e tako, lijepi su tickeri o da za tebe
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:08 pm

Hvala. trebalo mi je sat i pol da ih nađem i namjestim... još samo da dođe taj ponedjeljak da doktor kaže da je sve ok i ja sretna i zadovoljna molim te
[Vrh] Go down
Kim
Početnik
Početnik
Kim


Join date : 21.08.2009
Age : 42
Lokacija : Daleko....

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:13 pm

Znas onu prastaru pjesu od Tutti-Frutti... opusti se i uzivaj tralalala o da
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:44 pm

o da o da o da...sve je lako kad si mlad..... navijačica
[Vrh] Go down
Tejo
Početnik
Početnik
Tejo


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Kastav

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon lis 26, 2009 12:30 pm

Nisam duuugo bila na forumu i dočeka me prekrasna vijest!
Draga, čestitam ti i želim ugodnu trudnoću za tebe
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon lis 26, 2009 6:34 pm

Evo mene s prvog pregleda. trudni smo 5 tjedana i 5 dana, sve je u redu, imamo malu bijelu flekicu. za 2 tjedna idemo ponovo da vidimo kako srčeko kuca o da
sad je moje srce na mjestu smile:
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon lis 26, 2009 7:07 pm

evo i slikice


[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
mamaN
Pričalica
Pričalica
mamaN


Join date : 25.08.2009
Age : 48
Lokacija : Zagreb,Klaka

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon lis 26, 2009 11:24 pm

❤ mala točkica nek naraste velika. Neka i dalje bude sve u redu kiss
[Vrh] Go down
kreativna mama
Pričalica
Pričalica



Join date : 26.08.2009

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimepon lis 26, 2009 11:27 pm

Baš mi je drago da je sve ok,neka tako i ostane..............tickeri su odlični........
[Vrh] Go down
Phar-lap
Početnik
Početnik
Phar-lap


Join date : 18.09.2009
Age : 42
Lokacija : Dalmacija

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto lis 27, 2009 1:00 pm

Super kiss , sad uživaj i za dva tjedna ponovo ćeš guštat u gledanju svoje mrvice !
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimeuto lis 27, 2009 3:10 pm

sad sam prava žena, kuham, spremam, čistim... i kaj je najbolje, uživam u svemu tome. kupila sam si hipp ulje da se mažem pa nek bušica raste koliko se god ima rastegnut o da
[Vrh] Go down
meri
Početnik
Početnik
meri


Join date : 21.08.2009

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimesri lis 28, 2009 11:00 pm

čestitam i želim ti školsku trudnoćuuuuu faca za tebe
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimečet lis 29, 2009 2:51 pm

Ne znam dal da se žalim il da budem sretna.. muka mije do ludila, najradije se ne bih digla iz kreveta, uopče nisam gladna a i kad ogladnim nemrem puno pojest. jedina dobra stvar od te mučnine je to kaj još ne povraćam, a nadam se i da neću dum, dum
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimečet lis 29, 2009 3:34 pm

ajoj, nadam se da neće postati gore i da će proći sa 12 tjedana kako obično bude. mah, mah
[Vrh] Go down
mamaN
Pričalica
Pričalica
mamaN


Join date : 25.08.2009
Age : 48
Lokacija : Zagreb,Klaka

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimečet lis 29, 2009 3:45 pm

O Bubi, tako mi je žao što te muči dragi kiss
Nadam se da će proći i prije i da neće trajati cijelo prvo tromjesečje.
Nisam skužila jel radiš ili si doma?
[Vrh] Go down
bubi
Pričalica
Pričalica
bubi


Join date : 23.08.2009
Age : 38
Lokacija : zagreb

i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitimečet lis 29, 2009 6:12 pm

hvala vam cure, ja sam doma jer se nemrem kontrolirat koliko mi se spava, cijeli dan sam u krevetu što zbog mučnina što zbog umora. sad sam se probudila i mislim da bi bilo u redu da danas nekaj pojedem. :uf:
negdje sam vidjela da postoji nekaj za ublažavanje mučnina, idem malo prosurfat
[Vrh] Go down
Sponsored content





i ja postajem mama - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: i ja postajem mama   i ja postajem mama - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
i ja postajem mama
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» kad ću i ja biti mama?
» mama po drugi put!
» Imam 15 kila,bracu i mama mi mora kupiti novu A-sjedalicu :)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Priprema za trudnoću :: Neplodnost i dnevnik trudilica-
Forum(o)Bir: