All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Učenje stranog jezika Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Učenje stranog jezika Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Učenje stranog jezika Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Učenje stranog jezika Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Učenje stranog jezika Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Učenje stranog jezika Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Učenje stranog jezika Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Učenje stranog jezika Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Učenje stranog jezika Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Učenje stranog jezika Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
moja lu
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
Netty
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
Branka
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
LuLu
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
boyd
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
Maja
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
Daisy
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
aneris
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
vejanka
Učenje stranog jezika Vtblef11Učenje stranog jezika Vtbcen10Učenje stranog jezika Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 2 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 2 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Učenje stranog jezika

Go down 
+4
mlana
Aleksandra
LuLu
kreativna mama
8 posters
Autor/icaPoruka
kreativna mama
Pričalica
Pričalica



Join date : 26.08.2009

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimečet kol 27, 2009 12:31 am

Dal ste razmišljali kada je najbolje da djeca počnu učiti neki strani jezik?
Idu li možda u vrtiću na učenje ili ......
Imate li ikakvog iskustva u svezi toga ili znate nešto više..............?
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimečet kol 27, 2009 4:22 am

ja sam planirala čim prije da a krene na neki engleski a mislim da mu škodit nemože
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimečet kol 27, 2009 8:26 am

moji su polovili dosta uz Doru i uz male prijatelje iz Škotske, sad njih već par mjeseci nema i vidim da se to osjeti. Probat ću ih ubaciti čim prije na neki engleski samo u Ri j izbor za malce jako slab, mislim da imaju u vrtiću ali nisam baš ziher dali i mlađa vrtićka koji su oni ove godine, znat ću za koji dan.
[Vrh] Go down
mlana
Pričalica
Pričalica
mlana


Join date : 23.08.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb-Knežija

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimečet kol 27, 2009 11:54 am

Ja sam Lanu upisala u sklopu vrtića na engleski sa 5 godina. I moja iskustva su samo pozitivna.
Kad je krenula na engleski u školu stranih jezika (isto kad je krenula u prvi razred) učiteljica ju je hvalila i govorila kako ima odličnu podlogu i znanje. Iako je ovo u vrtiću bila samo igra i sve kroz igru, puno je naučila.
[Vrh] Go down
anka
Brbljavica
Brbljavica
anka


Join date : 24.08.2009

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 1:48 am

Mi isto imamo u vrtiću i planiram a ove godine upisati.
[Vrh] Go down
mišek
Brbljavica
Brbljavica
mišek


Join date : 16.08.2009
Age : 38
Lokacija : Kc

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 9:08 am

mi planiramo čim bude bilo nešto, tj. čim dođe u te godine upisati na engleski....

ne može škoditi, samo koristiti...
[Vrh] Go down
miniminia
Pričalica
Pričalica
miniminia


Join date : 25.08.2009
Lokacija : sjever i jug

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 1:25 pm

Aleksandra je napisao/la:
moji su polovili dosta uz Doru i uz male prijatelje iz Škotske, sad njih već par mjeseci nema i vidim da se to osjeti. Probat ću ih ubaciti čim prije na neki engleski samo u Ri j izbor za malce jako slab, mislim da imaju u vrtiću ali nisam baš ziher dali i mlađa vrtićka koji su oni ove godine, znat ću za koji dan.

znam da šogorica od moje prijateljice baš predaje engleski u nekom RI vrtiću(profesorica eng.)

Strani jezik , što prije to bolje... Klinci u najranijoj dobi najbolje hvataju sve vezano za verbalnu stranu u mozgu...
NAravno , sve kroz igru...i nema straha da će se izmješati materinji i strani jezik...
Kod nas je nažalost totalna katastrofa u vrtiću kojem bi mi trebali pripadati, pa gledamo neke druge solucije...Kojih baš i nema :hihi: :hihi:
K je jedno vrijeme gledala RAi GUlp i njihove crtiće, pa je nejvjerojatno kako je pohvatala taljanskog.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 10:29 pm

Evo sto sam pronasla o ovoj temi :
Učenje stranog jezika u predškolskoj dobi

(prema K. Apel, "Jezik i govor od rođenja do 6. godine", u izdanju Ostvarenja, travanj 2004.)

Mnogi roditelji se pitaju kad bi njihova djeca trebala početi učiti strani jezik. Kao što pokazuju istraživanja, ako je dijete dobro govorno razvijeno, nema baš mnogo smisla čekati do osnovne škole da bi se uveo novi jezik. Već negdje početkom 7. godine djeteov mozak postupno slabi u svojoj sposobnosti usvajanja jezika. Učenje stranog jezika u predškolskoj dobi (između 3. i 7. godine) može biti kao dodatno sredstvo stimuliranja mozga, odnosno promišljenog obogaćivanja vašeg predškolca, a poznavanje jednog ili nekoliko stranih jezika će mu kasnije u životu dati ogromnu prednost.

Naravno, edukativni materijal za učenje stranog jezika treba biti prilagođen predškolskoj dobi. Danas je na tržištu dostupno obilje edukativnih kompleta (slikovnice na stranim jezicima, ilustrirani rječnici, audio i video kazete za djecu). Ima i kvalitetnih dječjih softvera, poput "Tell me more" za učenje engleskog jezika za predškolarce. U mnogim vrtićima su uvedeni tečajevi nekog stranog jezika.

Evo jednog zanimljivog istraživanja koje pokazuje važnost ranog početka učenja stranog jezika. Psihologinja Elissa Newport s univerziteta u Rochesteru i njena kolegica Jacqueline Johnson s univerziteta u Charlottesvilleu, Virginija (SAD) su izučavale korejske i kineske imigrante u Sjedinjene Države koji su počeli učiti engleski u različitoj dobi između 3. i 39. godine. Imigranti su ispunjavali test iz engleske gramatike i istraživači su otkrili da bodovi nisu ovisili o tome kako su dugo ispitanici govorili engleski, već o tome koliko su rano u životu stigli u Ameriku: oni koji su počeli usvajati jezik u dobi između 3. i 7. godine, konačno su govorili poput domaćih, s dobrom uporabom gramatike i bez razaznatljivog akcenta. Ako su stigli u dobi između 11. i 15., imigranti su postigli samo pola te vještine. Ako su počeli učiti engleski nakon 17. godine, postizali su samo trećinu efikasnosti.

Bilo da se radi o prvom ili drugom jeziku, očito je da s početkom usvajanja u predškolskoj dobi možemo samo dobiti. Ako ne počnemo, gubimo podlogu propuštajući izlaganje jeziku u vrijeme kada je otovren taj prozor mogućnosti.



Više informacija u knjizi "Jezik i govor od rođenja do 6. godine"
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učenje stranog jezika Empty
PostajNaslov: Re: Učenje stranog jezika   Učenje stranog jezika Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Učenje stranog jezika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Vrtićka dob (2-5 god.)-
Forum(o)Bir: