All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
moja lu
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
Netty
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
Branka
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
LuLu
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
boyd
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
Maja
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
Daisy
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
aneris
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
vejanka
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtblef11MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbcen10MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA

Go down 
+10
magaly
mp
Tara
maren
Tejo
kekezvrk
Aleksandra
mišek
nestrpljiva
LuLu
14 posters
Autor/icaPoruka
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened kol 16, 2009 4:33 am

Epiziotomija ili urez međice je kiruški zahvat kojim se zarežu koža i potkožno tkivo međice sa ciljem da se spriječi nekontroliran i nagli razdor tih tkiva za vrijeme izlaska glavice iz porođajnog kanala. Epiziotomija se obavlja u tzv. mediolateralnom smjeru, što znači djelomično postranično, a time se potencijalni razdor tkiva može izbjeći ili pak usmjeriti tako da ne zahvati otvor debelog crijeva i samo crijevo, što su inače neugodne i rizične komplikacije. Važno je znati da epiziotomijom ne možemo uvijek sa sigurnošću spriječiti razdor tkiva. Međutim, možemo smanjiti njegov opseg i kasnije komplikacije.

Primjerena priprema za porođaj i pomoć tijekom prvog porođajnog doba mogu podrazumijevati i pripremu međice za porod. To se obavlja masažom sa kremama ili uljima koja sadržavaju hijaluronidazu (enzim koji potiče elastičnost vezivnog tkiva) ili njoj slične tvari. Na taj način se može međica učiniti elastičnom. Pomoć primalje pri samom porođaju glavice je od presudne važnosti, jer postoji poseban način držanja međice i glavice (hvat po Rintgenu). Jednom rukom se međica štiti od razdora, dok se drugom rukom glavica polagano i kontrolirano propušta preko međice. Također, kontrolirano tiskanje, kada primalja prepoznaje da bi moglo doci do puknuća i zaustavlja tiskanje, izuzetno je važno za sprečavanju razdora međice. Valja napomenuti da izgon pri kojem žena leži na leđima povećava vjerojatnost razdora međice.

Trudnice mogu redovitim masiranjem međice i primjerenim vježbama krajem trudnoće pripremiti međicu za porod pa epiziotomija tada ne mora biti potrebna. Na kraju je važno istaknuti da konačan sud o potrebitosti epiziotomije donose liječnik i primalja tek za vrijeme samog porođaja glavice, a nikada puno unaprijed.

Iznimne situacije kada je epiziotomija iz medicinskih razloga unaprijed planirana su: 1) prijevremeni porođaj nezrelog djeteta niske porođajne težine, 2) porođaj zatkom, 3) porođaj vakuum ekstraktorom ili forcepsom , 4) malformacije i nakaznosti djeteta koje otežavaju normalan porođaj, 5) ožiljci u području međice, koji potiču od prethodnih porođaja, a čine međicu nerastezljivom i čvrstom. U ovim navedenim stanjima izvođenje epiziotomije ima prvenstveno za cilj olakšanje i ubrzanje porođaja, a uz to i prevenciju razdora međice.


Zadnja promjena: LuLu; pon vel 18, 2013 1:53 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened kol 16, 2009 5:28 am

Drage moje sve znate da velikoj večini nas bude urađena epiziotomija na porodu da bi beba lakše i brže izašla vani.One sretnice koje nisu rezane stvarno se brže oporave nakon poroda i pošteđene su neugodnih šavova i zatezanja u predjelu međice i narednih nekoliko mjeseci.
Postoji jedna jednostavna masaža koja vam može pomoći da povećate svoje izglede da ne budete rezane...evo kratko o tome:

Kako se masaža izvodi?

Sa puna 34 tjedna trudnoće svakoga dana zauzmite polusjedeći položaj, kao da rađate. Nastojite biti opušteni. U početku koristite ogledalo kako biste se upoznali s međicom. Prije masaže svakako skratite nokte. Možete koristiti ulje kako biste dodatno omekšali međicu ali i svoje prste.
Stavite palce u vaginu koliko možete i širite međicu na stranu i dolje prema rektumu, sve dok ne osjetite peckanje. Zadržite tako dok peckanje ne prestane i masirajte dalje gore - dolje. Za vrijeme masaže neka vam palci budu kao udice koje će vući tkivo prema gore kao što će to raditi glavica bebe. I na kraju masirajte tkivo između palca i kažiprsta, oko minute
[Vrh] Go down
nestrpljiva
Pričalica
Pričalica



Join date : 23.08.2009

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:40 pm

i meni je rađena ta glupa epiziotomija nakon koje nisam mogla sjediti kako treba 2 tjedna :sad:
vježbala sam međicu, ali eto opet me babica recnula bez da mi je rekla, a kamoli da me pitala affraid
[Vrh] Go down
mišek
Brbljavica
Brbljavica
mišek


Join date : 16.08.2009
Age : 38
Lokacija : Kc

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:51 pm

i ja sam u klubu recnutih.....
ali ja to nisam doživjela tak strašno...ako se mora, mora se....
šta sad...
i bolilo me ali ne dugo, možda 10-tak dana...danas ju niti ne osjetim baš više....
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:56 pm

ja sam zbog toga i sexa nakon mig željela carski pssst
[Vrh] Go down
mišek
Brbljavica
Brbljavica
mišek


Join date : 16.08.2009
Age : 38
Lokacija : Kc

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:59 pm

moj sex mjesec dana kasnije 100 puta bolji nego prije....
o da
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:06 pm

super ako je tako ,većinom kažu nije
[Vrh] Go down
mišek
Brbljavica
Brbljavica
mišek


Join date : 16.08.2009
Age : 38
Lokacija : Kc

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:08 pm

da znam, i ja sam se toga bojala, ali meni eto bilo suprotno....
o da
[Vrh] Go down
kekezvrk
Brbljavica
Brbljavica
kekezvrk


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb tak imam te rad

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:20 pm

ja sam prvi puta recnuta i bilo mi je koma, nisam mogla sjediti tjedan dana, jedva saam i hodala i dan danas me taj rez svrbi i pecka povremeno. Dok drugi puta nisam bila rezana da ne velim da sam doslovno mogla trčati nakon poroda :hihi:
[Vrh] Go down
mišek
Brbljavica
Brbljavica
mišek


Join date : 16.08.2009
Age : 38
Lokacija : Kc

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimened ruj 06, 2009 11:24 pm

joooj keke :hihi:
[Vrh] Go down
Tejo
Početnik
Početnik
Tejo


Join date : 21.08.2009
Age : 43
Lokacija : Kastav

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon ruj 07, 2009 11:58 am

mišek je napisao/la:
moj sex mjesec dana kasnije 100 puta bolji nego prije....
o da

Potpisujem ,ali ipak bi da sam mogla izbjeći to rezanje da sam možda masirala međicu, a i zato što me dugo bolilo poslije.
[Vrh] Go down
maren
Brbljavica
Brbljavica
maren


Join date : 05.10.2009
Age : 46
Lokacija : ...na moru

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 12:44 pm

Samo reckanje nije nešto strašno jer s jakim trudovima niti ne osjetiš jako, ali ono šivanje poslije poroda sam doživjela gore nego sam porod. Ne znam kako je vama bilo ali ja sam jaukala i izvijala se od bolova. Valjda kada prođu oni bolovi nestane i adrenalina pa je to bockanje bilo puno gore, a i drugačije su prirode od trudova. Trudovi su prirodni i nekako izdržljivi, a ovi bolovi su oštri i teško sam ih podnosila. Dobila sam i inekciju protiv bolova ali to je držalo samo za unutarnje šavove, ovi vanjski su bili jao meni. Crying or Very sad

Kada je sve završilo takvo sam olakšanje osjetila, da sam se mogla namjestiti mislim da bi bila zaspala. Sleep
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 2:06 pm

I ja sam rezana i ujutro sam bila natečena tako da nisam mogla sjediti 15 dana i naravno zbog toga su mi prije pali šavovi pa se sve to zakompliciralo. Moj oporavak je bio jako dug i bolan.
[Vrh] Go down
mp
Brbljavica
Brbljavica
mp


Join date : 05.11.2009
Age : 43
Lokacija : Castelnuovo

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 3:28 pm

I ja sam u klubu rezanih. Boljela me rana 20-ak dana. Cak sam i plakala drugu noc od poroda, jer me jako boljelo, a L nije htjela da spava, a sestri nigdje da mi pomognu oko nje, pa sam morala da je nosim po porodilistu i trazim dezurnu sestru. Placem ja, place ona. Aaaaaaaaa kad se samo sjetim. Drugi put cu da joj kazem da me ne reze, pa ako ispucam, neka sije kako zna i umije, a ako ne onda juuuuuuuuuhuuuuuuuuuuu. [You must be registered and logged in to see this image.]
Sex isti prije i poslije [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
magaly
Brbljavica
Brbljavica
magaly


Join date : 21.08.2009
Age : 52
Lokacija : na bregu :=)

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 5:14 pm

mene su samo na prvom porodu drapnuli..
ostala tri puta nisu vibre tak da sam jurišala odmah gdje sam htjela lol! bile su mi sve cure u rodilištu zavidne
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 5:23 pm

mp je napisao/la:
I ja sam u klubu rezanih. Boljela me rana 20-ak dana. Cak sam i plakala drugu noc od poroda, jer me jako boljelo, a L nije htjela da spava, a sestri nigdje da mi pomognu oko nje, pa sam morala da je nosim po porodilistu i trazim dezurnu sestru. Placem ja, place ona. Aaaaaaaaa kad se samo sjetim. Drugi put cu da joj kazem da me ne reze, pa ako ispucam, neka sije kako zna i umije, a ako ne onda juuuuuuuuuhuuuuuuuuuuu. [You must be registered and logged in to see this image.]
Sex isti prije i poslije [You must be registered and logged in to see this image.]

Ista stvar se i meni desila samo ja sam šetala prvu noć i zbog toga sam ujutro bila natečena. Ja sam za da bebe budu sa mamama ali bar da puste da se mame poslije poroda odmore bar 12 sati. Ja nisam mogla niti ležat na leđima zbog toga isto nekih 15-tak dana.


Zadnja promjena: Tara; pon stu 09, 2009 8:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
marica
Brbljavica
Brbljavica
marica


Join date : 21.09.2009

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 7:39 pm

To je nešto čega sam se najviše bojala u cijelom porodu no na moju sreću nisam niti jednom reckana o da
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 11:08 pm

ja sam rezana i to iz drugog puta prvi put su škare bile tupe!!!!! nisam mogla mjesec dana sjediti stolica je bila drugi porod hodala sam ko šepava baba i napola mi se na kraju rana raspala pa sam si radila ispiranja sa hidrogenom i fiziološkom komaaaaa
[Vrh] Go down
sam
Početnik
Početnik
sam


Join date : 23.08.2009
Age : 37
Lokacija : Vukovar

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 11:35 pm

Ja sam isto rezana, ali ne puno, nije mi oziljak velik....mene to nije smetalo, i prvih par dana je onako kao malo zarilo i zatezalo a kasnije je nisam ni osjetila....Sto se tice sexa prije i poslije....poslije mozda cak mrvu i bolji pssst
lulu...ajme,ovo tvoje iskustvo je bas brrrrr..zaboli me na pomisao samo..jadna ti kiss
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimepon stu 09, 2009 11:42 pm

Jako mi je poznato. Pranje kamilicom i fiziološkom joj nemoj me niti podsjećat.
[Vrh] Go down
Mali žabac
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.08.2009
Age : 46
Lokacija : Sisak

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimeuto stu 10, 2009 1:33 am

Iako reckanje nisam ni osjetila, šivanje prespavala - na samu pomisao jeza me hvata... pale
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimeuto vel 16, 2010 11:47 am

Bolovi nakon pucanja međice


Bolovi u području međice spadaju među najčešće babinjačke bolove. Tijekom poroda se vezivno tkivo te mišići između rodnice i trtične kosti prilično naprežu. Međica često pukne ili je liječnik namjerno zareže da bi olakšao bebin dolazak na svijet. Čak i ako ste rodili bez pucanja međice i bez šivanja, posve je prirodno da je rodnica prvih dana bolna i osjetljiva na dodir.

Pomoći će: posebne vježbe za jačanje zdjeličnih mišića koje vam može pokazati primalja mogu ubrzati zacjeljenje rezova i šavova. Što je stolica tvrđa, tim će više boljeti i napuknuta ili šivana međica. Pomoći će ako prije odlaska na nuždu anus namažete vazelinom i ako jedete hranu od koje će vam stolica biti što mekša – primjerice sušeno voće i mnogo tekućine. I hladni oblozi će vam vjerojatno omogućiti kratkotrajno olakšanje, no njih se preporučuje samo kao privremenu pomoć jer hladnoća može produljiti proces izlječenja. Daleko učinkovitije djelovanje od hladnoće imaju lokalni anestetici poput lidokaina u spreju ili gelu kojeg može propisati liječnik. U dogovoru s liječnikom možete uzimati i tablete s paracetamolom ili ibuprofenom. Oko 90 posto žena vrlo blagotvornima smatra i tople kupke. Prije svega očigledno je upravo toplina vode ta koja djeluje na ublaživanje boli. Ljekovita dobrobit dodataka za kupke poput primjerice ulja lavande ili arnike nije znanstveno dokazana. Zanimljivo je da također nije dokazano da gumeni ili plastični kolut za sjedenje značajno ublažava bolove i potiče zacjeljivanje rane.



Bol u međici? Brzo liječniku!
ako se pojavila bol u području međice i ako se ta bol najčešće javlja tijekom mokrenja, to može biti znak upale mokraćnog kanala. Liječnik vrlo jednostavno može utvrditi o čemu je riječ pregledom urina. Za liječenje se najčešće koriste antibiotici
na upalu može ukazivati tekućina koja izlazi iz rane. Jednako je ozbiljan znak toplina rane te njeno bolno pulsiranje ili oštra bol koja se pojavljuje na tom mjestu
vrlo se rijetko događa da se u rodnici stvori hematom. To je izuzetno bolno te biste se u tom slučaju što prije moguće trebali javiti liječniku
katkad se šavovi jako neudobno urežu u ranu – tada vam također može pomoći liječnik

roditelji hr
[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimeuto vel 16, 2010 12:18 pm

Koje su koristi perinealne masaže?
Nedavna istraživanja o perinealnoj masaži tijekom zadnjih tjedana trudnoće dovela su do zaključka da ova tehnika može pomoći u spriječavanju pucanja međice kod prvorotkinja i smanjiti potrebu za epiziotomijom tijekom vaginalnog poroda.

Smanjenje nije veliko (15%) i najviše ovisi o liječniku porodničaru, no i taj postotak ohrabruje. Druga istraživanja pokazuju da babice imaju bolji prosjek od liječnika porodničara u održavanju međice netaknutom.

Mnoge žene se nadaju da tijekom poroda neće biti potrebna epiziotomija, a to je i cilj babica koje brigu oko međice doživljavaju kao ključ profesionalnog umijeća.

Naravno da svi porodi neće završiti bez pucanja, bez obzira koliko je truda i njege uloženo. Neke bebe odluče doći s rukom iznad glave, druge se žure van, ostavljajući malo vremena da se tkivo rastegne. Anestetici i lijekovi koji poremete ženinu sposobnost da ostane u dodiru s onim što se događa u njenom tijelu, također mogu otežati porod, osobito ako perinealni dio postane neosjetljiv i žena nema povratnu informaciju s kojom može raspolagati.


Kako se izvodi perinealna masaža?
Preporuča se da se s masažom međice započne oko 6 tjedna prije očekivanog termina. Budite svjesni da ne podržavaju svi liječnici ovu masažu, pa porazgovarajte sa svojim liječnikom o tome da li smatra da bi masaža međice bila dobra za vas.

Masažu možete izvoditi sami ili vam može pomoći partner. Ako ćete raditi sami bilo bi dobro da ju izvodite pred ogledalom kako bi vidjeli što točno radite. Također ne zaboravite oprati ruke i skratiti nokte.

- smjestite se u udoban sjedeči položaj s raširenim nogama, slično položaju pred porod. Stavite malo biljnog ulja ili vodenog lubrikanta na vrhove prstiju i na područje međice (prostor između vagine i anusa)

- stavite palčeve u vaginu do dužine prvog članka. Ispružite noge i stisnite prema prostoru međice. Istovremeno pritišćite prema dolje i sa strane te lagano rastežite to područje dok ne osjetite lagano peckanje i gorući osjećaj. Budite nježni!

- nastavite zadržavati rastezanje dok nećete više osjećati peckanje. To bi se trebalo dogoditii nakon nekoliko minuta

- kada peckanje nestane masirajte donji dio vaginalnog kanala laganim neprijed-nazad pokretima. Imitirajte izlazak djetetove glavice lagano povlačeći vaginalno tkivo prema naprijed te zadržite u toj poziciji nekoliko minuta

- završite laganom masažom cijelog tkiva. Masirajte u naprijed-nazad pokretima u trajanju oko jedne minute

I zapamtite - važno je sve raditi nježnim dodirima i pokretima, jer grubim pokretima lako možete napraviti ogrebotine ili uzrokovati oticanje tkiva. Također izbjegavajte pritisak na mokraćni kanal, jer može uzrokovati iritaciju ili infekciju.


Kako masaža međice smanjuje učestalost epiziotomije?
Cochrane izvješće procijenilo je utjecaj masaže međice na potrebu izvođenja epiziotomije i učestalost boli u području međice nakon poroda.

"Masaža međice tijekom zadnjeg mjeseca trudnoće može pomoći ženama da izbjegnu potrebu za epiziotomijom", navodi se u izvješću. Izvješće je usporedilo vrijednosti podataka triju studija koje su proučavale rezultate masaže međice u 2434 žena. Žene su, od 34. tjedna trudnoće izvodile masažu u rasponu od 4 minute tri do četiri puta tjedno, do 10 minuta svakoga dana.

Masaža međice služi pripremi tkiva međice na širenje koje se događa tijekom poroda. Pokazalo se da su žene koje su izvodile masažu međice imale 15% manju učestalost epiziotomiije u odnosu na one koje ju nisu izvodile. Također, žene koje su izvodile masažu, ako su i imale epiziotomiju, manje su se žalile na bol u području međice 3 mjeseca nakon poroda, u odnosu na one koje nisu izvodile masažu.

Michael Beckmann, voditelj projekta, izjavio je: "Iako masaža međice nije toliko poznata kao Kegelove vježbe , sve više postaje uobičajeni dio preporuke u okviru antenatalne skrbi, tako da je dobro dobiti i znanstvenu potvrdu o njezinoj važnosti. Nadodao je: "Trudnice je potrebno informirati o tome kako se izvodi masaža međice i o njezinim mogućim dobrobitima."

< « » >
[Vrh] Go down
Daisy
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Daisy


Join date : 06.11.2009
Age : 44
Lokacija : Između mora i gorja....

MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitimeuto vel 16, 2010 8:53 pm

ja sam rezana i prvi i drugi put,i opet bih ako treba. prvi put je bila velika i oporavak je bio dug i bolan,a sex kasnije bolji....nakon druge epi,super sam se osjećala,nije toliko bolila,mogla sam skoro pa normalno sjediti,i nije bilo uopće strašno....

Znam da je oporavak lakši nakon poroda bez epi,ali ako nisu sigurni,dal će proć bez, ja bih opet...šivanje sam malo osjetila al potrpila sam.
Netko je gore napisao i ti je istina,nakon poroda,postajemo osjetljivije,jer smo glavni cilj i svrhu ostvarile pa nam sve drugo počinje smetati a bol pogotovo....

kad se sjetim da mi je i i uz svo rezanje imala slomljenu ključnu kost,što bi bilo da su išli bez epi u porod...
rekla mi je primaljada sam ju je jedva izvukla van..išla je na knap...bila bih se rascvala ko rožica...a za nju da ni ne govorim...

sve ima svoje za i protiv,pa tako i ovo....
[Vrh] Go down
Sponsored content





MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Empty
PostajNaslov: Re: MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA   MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
MASAŽA MEĐICE ZA LAKŠI POROD I EPIZIOTOMIJA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Porod u Merkuru
» Porod i vid
» POROD U VODI
» POROD NA STOLČIĆU
» orgazmički porod?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Porod-
Forum(o)Bir: