All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
moja lu
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
Netty
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
Branka
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
LuLu
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
boyd
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
Maja
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
Daisy
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
aneris
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
vejanka
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtblef11Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbcen10Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Autosjedalice grupa II-III 15-36kg

Go down 
+10
Branka
Rora
ena
nestrpljiva
ira...
titirlica
Dea_22
angelina_2
vejanka
Aleksandra
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimened oľu 14, 2010 8:59 am

First topic message reminder :

U ovoj kategoriji imate u ponudi sjedalice od 200 do 2000kn. Deklarirane su od 15 kg dalje što je minimalna težina da bi pojas od auta osjetio da uopće nekkog drži no 15 kg često dostignu djeca i sa 2 g što nikako ne znači da su spremna za prijelaz u ovu as. Držite ih što je dulje moguće vezane u 5 točaka jer razlika u sigurnosti u slučaju sudara je VELIKA.
Drugi razlog je što je manjoj i nezrelijoj djeci teže objasniti i dokazati da se u ovoj as nesmiju frljiti, pomicati remen, otkapčati, micati ga s ramena i sve ostale radnje koje dovode do toga da je djete aposlutno nezaštićeno u slučaju sudara. Tako ozbiljni tek su realno četverogodišnjaci ali opet ponavljam ako ikako još imaju ispod 18 kg vozite ih u 9-36 čim ljude.
u ovoj kategoriji isofix montaža as odlično će vam doći naime to je sjedalica koja se inače samo položi NA sic a djete i sjedalicu vežete zajedno pojasom od auta - šti u stvari znači da as nije nikako montirana na sjedalo i ne stoji fiksno i čvrsto nego često kad se djete u nju penje šeta i mrda po sicu - zbog toga je isofix vrlo dobro došao kao dodatna doza sigurnosti.
Ono što je također bitno kod odabira ovih sjedalica je da ako je moguće odaberete As koja je buster SA naslonom skroz do 36 kg, jer se jeftinijim i slabijim modelima naslon nakon 22 kg skida i ostaje samo buster za pod guzu a to osim podizanju ne služi i ne štiti ništa tako da pokušajte da as ima naslon čim dulja.

Citiram samu sebe iz jednog mog testa
"
PN:Udobnost sjedalice – za svoje princeze i prinčeve žellimo samo najbolje ali u ovom slučaju važnije je sigurnije od naoko ljepšega. Posebnu pažnju obratiti na što bolju zaštitu za glavu, i što bolju bočnu zaštitu za cijelo tijelo, zato su busteri sa naslonom puno bolja varijanta nego busteri bez naslona.

PN:Vodilica pojasa : Ovo je jako važan detalj autosjedalice. Kroz ovu crvenu vodilicu prolazi pojas automobila. Regulacijom visine naslona za glavu regulira se i visina prolaska remena preko ramenog djela djeteta pa je tako taj prolaz na optimalnom mjestu. Bez te vodilice, pojas bi mogao prelaziti preko vrata djeteta što apsolutno nije dobro

PN: Regulacja nagiba : neki modeli nude dva položaja nagiba sjedala koji če vašem mališanu olakšati duži put ali iako se oni zovu ležeči položaj, ne očekujte previše jer i taj «ležeći» položaj najviše ovisi o kutu sjedala vašeg automobila.

PN: Zaštitini naslon za glavu – kod pojedinih modela može se regulirati visina zaštitnog djela za glavu što je svakako poželjno jer tako sjedalica raste sa djetetom




PN: Vodič za početnike
Auto sjedalice grupe II namjenjene su dijeci od 15 do 25 kg i imaju naslon , dok je grupa III namijenjena djeci od 22 do 36 kg i najčešće se sastoji samo od jastuka –boostera I nema naslona iako postoje modeli koji imaju naslon skroz do 36 kg što je svakako bolje, sigurnije I udobnije za dijete.
Osnovna karakteristika autosjedalica grupe II-III je da se djjete veže pojasevima automobila i to onim s tri točke uporišta. Donji dio pojasa ide preko kostiju zdjelice, a gornji dio preko prsa i ključne kosti. Nikada nemojte koristiti ove autosjedalice u kombinaciji s pojasem s dvije točke vezanja! S obzirom da je pojas u automobilu namjenjen vezanju odraslih osoba, prvenstvena uloga ovih sjedalica je da djete podignu i vodilicama za pojas pravilno usmjere putanju pojasa preko tijela djeteta. Zato su bolji modeli koji imaju crvenu vodilicu na naslonu za glavu koji se regulira kako djete raste i time uvjek vodi pojas optimalnom putanjom. Neki modeli imaju vodilicu na trakici što je bolje od vožnje bez vodilice ali nije idealno. Autosjedalice grupe II-III službeno se mogu koristiti od 15 kg na dalje ali realno je bolje da djete ima barem 16 i više kg i visinu minimalno 100cm –da bi mu pojasevi pravilno prelazili preko kosti zdjelice i ključne kosti.
Ako je djete dostiglo maksimalnu dozvoljenu težinu za auto sjedalicu –za grupu II to je 25kg a za grupu III 36kg ili je dovoljno visoko da pojas automobila priliježe pravilno na tijelo djeteta, što je najčešće kada je dijete više od 150cm, tada su zadovoljeni uvjeti da dijete više ne treba koristiti auto sjedalicu. Ako je dijete koristilo AS grupe II i preraslo ju po težini ali ne i potrebnoj visini onda treba preči u AS grupe III..
Dali ispravno koristite autosjedalicu i dali je ona primjerena djetetovoj dobi i težini možete provjeriti na besplatnim pregledima, koje organiziraju educirani volonteri udruge Roda-Roditelji u akciji, u svim većim gradovima Hrvatske. Prema Pravilniku o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama u republici Hrvatskoj, svaka ispravna sjedalica mora na sebi imati naranđastu naljepnicu sa oznakom atesta sigurnosti ECE 44/03 ( sjedalice proizvedene prije 26.06.2006) ili ECE 44/04 ( sjedalice proizvedene nakon 26.06.2006 koje zadovoljavaju i dodatne uvjete prilikom testiranja.) Pri kupovini obratite pažnju da uz sjedalicu dobijete I detaljne upute za montažu na hrvatskom jeziku."




No dobro, kad sam vas ispilila o tome mig evo i što se kod nas nudi, cijene i par opaski na svaku.

počnimo od TOP 3

Cybex solution x 149E i solution xfix 179E - razlika je dakle samo u sa ili bez isofixa.
Po meni prvoklasna sjedalica, odličnih testova, prva koja je ikad dobia ocjenu Vrlo dobar, široka, udobna, komotna, odlično naliježe u većinu automobila ali evo isprobano u :
Ford mondeo, Ford Fusion, Suzzuki swift, Opel Zafiru i Nissan Note.
Kod nas je možete naći u prenatalu po bezobrazno visokim cjenama od cca 1300 do 1900kn za isofix model. Preko su naravno nešto jeftinije, a ako ulovite akciju onda i upola cijene.
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

leđni dio se vrlo dobro prilagođava naslonu sjedala i da se lijepo podesiti kut a kod isofix varijante koja fiksirano drži as na mjestu moguće je dobiti i kut za spavanje.
Ovdje možete provjeriti i dali paše u vaš auto
[You must be registered and logged in to see this link.]



2 Besafe Iziup - odlična norveška sjedalica, odlično ocjenjena i vrlo jednostavna za upotrebu. Ja osobno dodala bi joj još mrvu bočne zaštite na sjedalu mig Dostupna je u dućanima Beba centra i Fun4 mum u Ilici u Zg Kod nas cjena pretjerana naravno. preko u Pikapolonici košta trenutno na akciji za 118E inače 134E
ima zgodnu ručkicu za podešavanje nagiba čijim povlačenje se dobije "položaj za spavanje" - nešto nagnutiji položaj a kad se djete iz nje digne automatski se vrača u prvobitna nagib.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]


3. Svima poznata nam ROMER s modelima KID, KID plus i KIDFIX razlike su samo u načinu vezanja i navlaki inače je školjka as indentična. cjene 170-220E ovisno o boji i modelu.
Sjedalica koja je već godinama u vrhu, moja opaska je samo da je možda malo više za mršaviju djecu, za onu jaču nije toliko savršena

[You must be registered and logged in to see this image.]


4. Maxi cosi Rodi XR - takođe već stari i iskušani model. Podešava se po visini i širini. Cjena kod nas 1000kn. Prethodni model SPS ima nešto slabije bočne zaštite i prodaje se po cjeni od cca 750kn
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

rodi SPS
[You must be registered and logged in to see this image.]

5. CONCORD nudi par modela
Fantastični Concord transformer isofix za 280E
[You must be registered and logged in to see this image.]

Concord LIFT EVO PR - 185E , sada na akciji u pikapolonici za 139E
[You must be registered and logged in to see this image.]


Concord LIFT cuore 145E trenutno inače 165E
[You must be registered and logged in to see this image.]


6. RECARO Monza i Monza seatfix ( isofix montaža)
Vani oko 145E kod ju drže AMOC -Zg i trebao bi TL li ih nema.
Ugrađeni zvučnici i prikljlučak za MP3.
TRenutno par lanjskih modela na akciju u AMOCU
Monza Seatfix
- Airmesh Chrystal/Yellow - 1230 kn

Monza
- Bellini Red/Silver - 960 kn

- Bellini Ruby/Cream - 960 kn

- Airmesh Copper/Moon - 960 kn

- Airmesh Chrystal/Yellow - 960 kn
[You must be registered and logged in to see this image.]


Bebe confort Hipsos safeside
-125E
[You must be registered and logged in to see this image.]

Chicco KEY 2-3 vario i variofix
[You must be registered and logged in to see this image.]


Jane indy plus ili noviji montecarlo plus -Adax 1100 kn je Indy
[You must be registered and logged in to see this image.]

montecarlo plus
[You must be registered and logged in to see this image.]


E sad ove gore navedenu su ono nešto između čega bi ja birala. Sljede nešto slabiji modeli ali isto ok a posljednjoj trećoh grupi pokazat ću ono što nebi prepuručila

Kiddi vario pro - izuzetno uska i "sitna" As za mršavu djecu sa "malim guzama" mig tj uporavljivos je za procječno djete do max 5 g starosti - 145E
[You must be registered and logged in to see this image.]

Graco junior basic - 500kn TL
[You must be registered and logged in to see this image.]

brevi Fuego 455k
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nania Befix i befix luce - cca 70-80E
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ferari - ovo je u biti Nania sjedalica samo u šminka odjelcu -650kn
[You must be registered and logged in to see this image.]



ONO ŠTO NIKAKO NEBI preporučila, osim iznimno je samo buster,
[You must be registered and logged in to see this image.]

bolje od toga je inajjeftiniji buster sa naslonom a u tu kategoriju spadaju

Bubu -399kn
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nania ( još pod nazivima mothercare, safty1st, ..)
[You must be registered and logged in to see this image.]


Zadnja promjena: Aleksandra; sub oľu 20, 2010 6:18 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
angelina_2
Pričalica
Pričalica
angelina_2


Join date : 21.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri vel 23, 2011 11:27 am

da...a vrlo je vjerojatno da ce moj brzo do te visine...
[Vrh] Go down
ira...
Pričalica
Pričalica
ira...


Join date : 20.01.2010
Age : 40

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 1:09 pm

alex može usporedba recaro monza i monza seatfix?
za koju mi se bolje odlučiti?
planiramo ju Viti uzeti za rođendan...ne znam da li će imati 15 kg tada, sad ima negdje 12-13...da li mora imati točno 15 kg za prijelaz?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 2:43 pm

to ti nije dobra ideja

on je premali za tu AS i da MORA imati min 15 kg poželjno i 16 da bi ga pojas uopće u slučaju kočenja zadržao. Ali on je puno premali -premlad za tu as- Ne drži ga ništa, miče pojas kad se sjeti i to nije as za dvogodišnjaka

Kupi 9-36



Inače to su ISTE AS, samo je monza seat fix sa isofixom. Ako ti auto ima isofix onda svakako sa isofixom u ovoj kategoriji
[Vrh] Go down
ira...
Pričalica
Pričalica
ira...


Join date : 20.01.2010
Age : 40

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 2:45 pm

ima isofix
koja mi je dobra ideja onda?
young sport? ili?
dobro da sam te pitala, ja bi sigurno uzela ovu silent
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 2:55 pm

da 9-36 svakako, jer će još bar godinu dana biti vezan s remenom u 5 točaka

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
ira...
Pričalica
Pričalica
ira...


Join date : 20.01.2010
Age : 40

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 2:58 pm

hvala Ti puno
baš je moja prijateljica prekjučer naručila preko e-burze, mislim da je kod njih najjeftinija..
[Vrh] Go down
nestrpljiva
Pričalica
Pričalica



Join date : 23.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepet svi 06, 2011 5:26 pm

imamo cybex free fix sjedalicu i jako smo zadovoljni s njom.
naravno da smo je kupili o da
[Vrh] Go down
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimečet svi 03, 2012 7:08 am

u novom konzumovom katalogu (02.05-16.05 dječji svijet stavila bi link al nisu ga još objavili) ima neka sjedalica grupe 15-36 kg za nekih 500 kn, piše da se veže pojasima od as, ima sjedalo koje se može rasklopiti u booster i bočne zaštite za glavu
po tim karakteristikama to ne bi trebalo biti loše
al molim riječ stručnjaka jel ova as išta vrijedi
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimečet svi 03, 2012 3:20 pm

ena, moram je vidjeti prvo. Jel piše kakav model/naziv?
[Vrh] Go down
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepon svi 07, 2012 7:34 am

autosjedalica befix
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimepon svi 07, 2012 9:02 am

Ena nemoj. Na oko se vidi da je light i upitne kvalitete, bočno nešto ima ali podiže se naslon za glavu a ramena ostaju nezaštićena.. ja osobno nebi preporučila

radije ovu na akciji je za 55E a to ti je za iste pare PUNO bolja AS i testirana i u skladu s normama sigurno, ikako i na onoj "piše" da je ali čak je i Nania bolja marka od toga.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lip 06, 2012 1:28 pm

Moja će Marta na jesen najvjerojatnije ili malo kasnije prerasti našu MC 9-18 kg. Sada ima skoro 16kg a po visini evo još nekih 5cm pa će ju prerasti...
Ali pošto sam ja štreberica što se sigurnosti tiče smjeh razmišljam koju slijedeću kupiti.
Vidim da su AS sa isofixom bolje zbog toga da ne plešu kada se dijete penje na njih (a moja se već sada penje unatoč mojem protivljenju mig ).
Da li isofix ide na sve aute i kako se stavlja/ugrađuje? Mi imamo Opel Merivu.
Nekako naginjem ponovo MC ali par sto kuna neće igrati ulogu pa evo otvorena sam za prijedloge o da
A pošto gledam toliko prije moguće da naletim na neku akciju u Baby centru pa da se pripremim.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lip 06, 2012 2:00 pm

neće ti do jeseni dobiti 2 kg i 5 cm mig ali slažem se da se unaprijed pripremiš

u kategoriji 15-36 ja apsolutno podržavam isofix i tu je cybex br 1 po meni, no ima ih još par dobrih a sa isofixom sve skupa samo par.

isofix ide na sve aute koji imaju isofix ali se naravno može staviti i kao obična u aute koji nemaju. Meriva je relativno novi auto i trebao bi imati isofix provjeri samo.

[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lip 06, 2012 2:02 pm

A čuj dobila je pola kile u par tjedana i narasla par cm. Sve je relativno, ali dobro polako ali sigurno još u ovu AS koju imamo.
Nego, kako da povjerim da li ima isofix moj auto?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lip 06, 2012 2:08 pm

u knjižici vozila ili jednostavno zavuci ruku između naslona i sjedišta i ako napipaš 2 U kukice to ti je to. Obično su na ljevom i desnom sjedalu, u sredini rijetko ili nikad. Dakle sve skupa 2 x 2 kukice razmaka cca širine sjedalice.

Ja ti iskreno vibram da ne naraste toliko jer što kasnije u tu vezanu pojasom to bolje ali kad je prerasla je prerasla tu nema dileme onda
[Vrh] Go down
Rora
Pričalica
Pričalica



Join date : 21.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lip 06, 2012 2:11 pm

Thnx Alex!
Ma i ja mislim da je bolje u ovu 9-18 sigurnije je ali eto u zadnje vrijeme mi raste kao šparoga mig
[Vrh] Go down
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimeuto lis 09, 2012 7:43 am

jel ima tko iskustva s maxi cosi air protect
[You must be registered and logged in to see this link.]
dakle ova mislim bez isofixa da sam vidila da je
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimeuto lis 09, 2012 8:35 pm

to je najnoviji model MC-a nešto slično ima i cybex, Ja bi svakako u toj kategoriji uzela As sa isofixom ali radije cybex a i na akciji ti je sada pa ti se isplati praktički u pla cijene a bolji

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lis 10, 2012 9:28 pm

meni treba bez isofixa jel to onda ovo [You must be registered and logged in to see this link.]
i naravno otpada mi slovenska ponuda jer mi je jako daleko
inače me zanima mišljenje o sjedalici ako može
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimečet lis 11, 2012 9:44 am

ena nije slovenska ponuda problem dobaviti.

Da to je as bez isofix-a, ok je solidna, ali cybexica je bolja a sad je po cijeni one bez isofixa pa se više isplati jer jednom ćeš možda i promjeniti auto a kasniju ju prodati skuplje.
[Vrh] Go down
ena
Početnik
Početnik
ena


Join date : 25.08.2009

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimečet lis 11, 2012 10:25 am

šta to znači da se as sa isofixom mogu stvaiti u auto koje nema isofiox kao "obične" as
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimečet lis 11, 2012 1:47 pm

ena je napisao/la:
šta to znači da se as sa isofixom mogu stvaiti u auto koje nema isofiox kao "obične" as
Naravno da mogu, ja u jednom autu imam isofix u drugom nemam, pa kad selim As samo sklopim kukice za isofix.
[Vrh] Go down
Lee Loo
Početnik
Početnik



Join date : 12.07.2011

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lis 17, 2012 12:22 pm

Imala bi jedno pitanje...cura mi ima 13 mjeseci i teska je negdje izmedu 9-10kg,visine oko 78 cm... Samostalno se ustaje uz predmete, al jos uvijek ne hoda samostalno... S obzirom da je mrsavica, prerast ce ovu sjedalicu 0+ (0-13kg) prije visinom nego kilazom... Namjeravam joj za koji mjesec kupiti vecu AS pa me zanima koja bi od ove dvije AS bila bolja za nju s obzirom na kilazu/visinu... Dvoumim se izmedu Cybex Juno-fix (9-18 kg) ili Cybex Pallas 2-fix (9-36kg)?
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lis 17, 2012 12:43 pm

s obzirom da je sitnica onda iskristite malu as što duže a onda u neku 9-18 jer će vam i ta trajati bar 3 godine. Osobno nebi preporučila juno-fix jer je dijete pogotovo sitnije djete skoro pa "priklješteno" u toj as i jedva viri preko jastuka.. radije uzmi neku sa vezanjem u 5 točaka Maxi cosi ( ne Tobi) ili Romer ili Besafe.. ako ideš na palas-2fix za to ona mora biti malo starija opet zbog tog jastuka, sitna djeca se utope iza njega.
[Vrh] Go down
m1969
Početnik
Početnik



Join date : 26.08.2010

Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitimesri lis 17, 2012 1:44 pm

Aleksandra je napisao/la:
s obzirom da je sitnica onda iskristite malu as što duže a onda u neku 9-18 jer će vam i ta trajati bar 3 godine. Osobno nebi preporučila juno-fix jer je dijete pogotovo sitnije djete skoro pa "priklješteno" u toj as i jedva viri preko jastuka.. radije uzmi neku sa vezanjem u 5 točaka Maxi cosi ( ne Tobi) ili Romer ili Besafe.. ako ideš na palas-2fix za to ona mora biti malo starija opet zbog tog jastuka, sitna djeca se utope iza njega.

A zašto ne Toby!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Autosjedalice grupa II-III 15-36kg   Autosjedalice grupa II-III 15-36kg - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Autosjedalice grupa II-III 15-36kg
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
» AUTOSJEDALICE GRUPA I 9-18kg
» Koju As od 15-36kg?
» AS Bubu 9-36kg
» AUTOSJEDALICE 0/0+

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Oprema za bebe :: Autosjedalice-
Forum(o)Bir: