All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
moja lu
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
Netty
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
Branka
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
LuLu
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
boyd
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
Maja
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
Daisy
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
aneris
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
vejanka
da li previse mazim svoje dijete? Vtblef11da li previse mazim svoje dijete? Vtbcen10da li previse mazim svoje dijete? Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 5 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 5 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 da li previse mazim svoje dijete?

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Poljakinja
Početnik
Početnik
Poljakinja


Join date : 07.04.2011
Age : 44
Lokacija : Kraków,PL

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesri tra 20, 2011 10:46 am

Cure, trebam pomoc...
Oduvijek sam mazila Jana, obozavam ga ljubiti grliti i on uziva u tome. Pocela sam raditi kada je imao 2 tjedna (imala sam vrtic kod kuce pa mi nije bio problem) i uvijek sam osjecala griznju savjesti da mu ne posvecujem dovoljno paznje koliko bih trebala, iako je cijelo vrijeme bio uz mene. Nakon 5 mjeseci, poceo je spavati sa mnom u krevetu. Desilo mi se da sam ga nasla u jutro kako spava kraj mene, a nisam se sjecala kako je tamo dospio iznenađenje da li je plakao, da li sam ga dojila.... bila sam u soku! I nakon te noci poceo je spavati sa mnom. To je trajalo do njegovih 18 mj. kad je sam zakljucio da ide spavati u svoj krevetic (i spavao je u njemu dok mu sad u 12.mj. nismo kupili krevet).
Nedavno smo se preselili kod svekija. Bio je to sok za sve nas, iako smo planirali. Jan je zadovoljan jer je sa bakom dok ne krene u vrtic, iako vidim da mu djeca fale. Ja sam nedavno zbog njega promijenila posao jer sam radila od jutra do mraka, putovala po sat i pol do dva na posao, i Jana skoro uopce nisam vidjala tužan
E sad... Od kako smo se preselili, nisam prespavala jednu noc u komadu. Imamo jednu sobu, koju smo jedva dobili, jer je najveca, ali nije "nasa". Jan je u jednom dijelu, lijepo smo mu odvojili sa komodama da ima "svoj" dio. Svaku noc zaspi u svom krevetu, ali iza 1 se budi, svaki dan sa istim tekstom: Mama, dodi kod mene, imam tu za tebe malo mjesta!Dodji jer ja placem tužan i ja idem. i tako vec skoro 3 mjeseca... Nije meni to tesko, ali primjetila sam da je u zadnje vrijeme postao jako placljiv, odnosno za sve cvili tužan prije nije bio takav. Vec sam mu par puta dala do znanja da na mene to njegovo cvilenje ne djeluje, ali nista se ne mijenja. Imamo 3 curice u obitelji, sve su "jake", a on je ponekad ko baba o da ne kazem da mora biti "musko", ali ne znam zasto bas na sve tako reagira - ako mu nesto ne dozvolim, cvili. ako ne dodjem do njega po noci, cvili. ako mu sestricna ne da igracku, cvili. nadam se da ga nisam razmazila, iako mu ne dozvoljavam apsolutno sve.
puno sam napisala, ali nisam sigurna da li to sve ima nekog reda i smisla o da
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesri tra 20, 2011 1:10 pm

Ljubav nikada ne razmazi dijete! Zato nemoj se brinuti i dalje možeš maziti svog mezimca samo nemoj dopustiti da ti padne autoritet pa da vidi da te može iskorištavati. Vidim da već možeš voditi smislene razgovore s njim pa bi bilo dobro da popričaš s njim i vidiš di se nalazi problem kod nespavanja. Koliko sam skužila promjena mu je jako teško pala i možda je izgubio sigurnost u svoju novu okolinu. Ispitaj dali ga taj njegov kutak plaši ( možda ga neke sjene noću plaše ili daljina od tebe), provodi s njim više vremena u tom kutku da i on stekne neku sigurnost i neka taj kutak za njega znači sigurno utočište pa ćete možda i noći lakše prebroditi.
Sretno!

[Vrh] Go down
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesri tra 20, 2011 2:13 pm

ja misilim da je to samo faza koja će ga proći to cviljenje
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesri tra 20, 2011 3:23 pm

Slazem se ljubljenja, grljenja i smijeha nikad dosta. Vjerujem da je ovo samo reakcija na novu okolinu. Kod nas je bio slucaj taj, nakon mjesec dva vrtica.
U ovoj dobi se i javlja faza testiranja i djeca pronalaze naslabije tocke odraslih kako da dodu do svog cilja. Kod njega je to cmizdrenje, nis cudno ni neobicno, ta faza ce proc i pojaviti se neka druga tipo sve ce mu biti u negaciji, necu ovo necu ono i samo Ne .
Roditelj mora pronac na njezni nacin kako se toga rijesiti. I mi smo imali tu fazu.Volim se saliti joj stalno smo u nekoj fazi. Sada je u fazi ja volim rec prepredenosti sva je umiljata jer zna da kod mene prolaze takve stvari....kako odbit kad je tako fina i ljubazna......
U svakom slucaju nis zabrinjavajuce, malo vise razgovora i ponvaljanja zasto places, nemas se cega bojati mama i tatu su,..... i shvatiti ce i to cete proc!

Cmizdrenje u igri, kad djete se igra sa starijom djecom il vise njih, verbalno im nezna objasniti sto i zasto, posuditi i slicno. Cim se prode period prilagodbe sa drugom djecom proci ce i to! Shvatiti ce da se u igri, daje, posuduje, mjenja i slicno!

Ne brigaj!
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimesri tra 20, 2011 3:25 pm

Poljakinja je napisao/la:
.... Vec sam mu par puta dala do znanja da na mene to njegovo cvilenje ne djeluje.....
Kako si mu "dala do znanja"? Rekla si mu da to ne pali, a kad on zacvili ti dođes, daš mu igračku...učiniš što želi. Drugim rječima jedno si rekla drugo radiš, a ono što radiš je to što Jan uči...a naučio je da cviljenjem dobija stvari.
Želiš li ga odučiti od cviljenja, ne smiješ mu udovoljiti. Reci mu da će drugi put dobiti igračku ako lijepo pita, a ako cvili neće je dobiti. Spavanje kod njega ne možeš tako naprasno prekinuti, i od toga ga treba odučiti. Predlažem da prvo kreneš s odvikavanjem od cviljenja, tako da ga grliš i maziš kad je sretan i kad nije plačljiv i cvili, a kad počne s tim, prestani ga maziti...tipično učenje ponašanja, samo treba biti dosljedan i odučiti ga. Ne ide to preko noći, obično treba onoliko vremena koliko je trebalo da "nauči" taj obrazac. Po noći i dalje dolazi k njemu, ali skraćuj taj boravak po malo i nemoj se vraćati ni popustiti ako zacvili jer čim to napraviš...sav trud ti je bio beskoristan. Uglavnom, strpljivo i dosljedno.
[Vrh] Go down
Poljakinja
Početnik
Početnik
Poljakinja


Join date : 07.04.2011
Age : 44
Lokacija : Kraków,PL

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimečet tra 21, 2011 10:04 am

Branka je napisao/la:
Kako si mu "dala do znanja"? Rekla si mu da to ne pali, a kad on zacvili ti dođes, daš mu igračku...učiniš što želi. Drugim rječima jedno si rekla drugo radiš, a ono što radiš je to što Jan uči...a naučio je da cviljenjem dobija stvari.
Želiš li ga odučiti od cviljenja, ne smiješ mu udovoljiti. Reci mu da će drugi put dobiti igračku ako lijepo pita, a ako cvili neće je dobiti. Spavanje kod njega ne možeš tako naprasno prekinuti, i od toga ga treba odučiti. Predlažem da prvo kreneš s odvikavanjem od cviljenja, tako da ga grliš i maziš kad je sretan i kad nije plačljiv i cvili, a kad počne s tim, prestani ga maziti...tipično učenje ponašanja, samo treba biti dosljedan i odučiti ga. Ne ide to preko noći, obično treba onoliko vremena koliko je trebalo da "nauči" taj obrazac. Po noći i dalje dolazi k njemu, ali skraćuj taj boravak po malo i nemoj se vraćati ni popustiti ako zacvili jer čim to napraviš...sav trud ti je bio beskoristan. Uglavnom, strpljivo i dosljedno.

ma pocela sam ga ignorirati kad cvili. nije problem u igrackama, nego npr. nece obuti slape, a idemo dolje kod bake i dede. zna sam obuti slapice. i ne, on hoce da mu ja obujem i pocinje kenjkati. ja sjedim i cekam. ili ide ili ne ide. na kraju ih obuje sam. priznajem da sam na pocetku popustala i vjerojatno sam ga sama na to navikla dum, dum ali sada bih ga htjela oduciti.
nemamo problema sa "komunikacijom" jer prica i na hrvatskom i na poljskom, imao je godinu i pol kad je poceo slagati recenice, a sad cak i prevodi sa jednog jezika na drugim (baki je prevodio hrvatske pjesmice o da ) tako da mi sam kaze sta mu je i sta zeli. jedino mi to cviljenje smeta tužan
a sta mislite da malo priblizim krevet? za pocetak? mozda ga je stvarno strah jer je to ogromna soba, nije toliko siroka koliko je duga. kupili smo mu i lampicu ali se pokvarila tužan
k vragu, ja sam odgojiteljica... uvijek imam neko rijesenje kada su tudja djeca u pitanju, a kad je moje, ne znam sta da radim tužan
hvala vam svima na odgovorima :*
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimečet tra 21, 2011 10:57 am

Poljakinja je napisao/la:
... uvijek imam neko rijesenje kada su tudja djeca u pitanju, a kad je moje, ne znam sta da radim tužan
Svi smo takvi, zato i postoje forumi da nam netko drugi da svoje mišljenje, pogled iz druge perspektive, da nam ideju za pronalaskom rješenja...
mig smile

Lampica, nije skupa, ako ju želi i misliš da će to rješiti noćni strah, kupi drugu. I približavanje kreveta je dobra ideja, vrijedi probati.

[Vrh] Go down
Poljakinja
Početnik
Početnik
Poljakinja


Join date : 07.04.2011
Age : 44
Lokacija : Kraków,PL

da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitimečet tra 21, 2011 12:17 pm

kiss hvala smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





da li previse mazim svoje dijete? Empty
PostajNaslov: Re: da li previse mazim svoje dijete?   da li previse mazim svoje dijete? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
da li previse mazim svoje dijete?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Što učiniti kada je dijete žrtva nasilja druge djece?
» ŠTO KAD DIJETE LAŽE
» KADA DIJETE NE ŽELI JESTI
» KAKO PRIPREMITI DIJETE ZA ŠKOLU
» DAROVITO DIJETE KAKO GA RAZUMJETI I ODGAJATI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Vrtićka dob (2-5 god.)-
Forum(o)Bir: