All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
moja lu
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
Netty
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
Branka
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
LuLu
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
boyd
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
Maja
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
Daisy
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
aneris
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
vejanka
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtblef11KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbcen10KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 22 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 22 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
LuLu
Supermoderator
Supermoderator
LuLu


Join date : 10.08.2009
Age : 44
Lokacija : tamo tamo daleko

KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Empty
PostajNaslov: KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER   KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimečet kol 13, 2009 11:17 pm

Ovo je metoda kontracepcije koja djeluje jednako kao kombinirana kontracepcijska pilula, samo što ima prednost jer se ne mora uzimati svaki dan.

Što je i kako djeluje?

Kontracepcijski flaster je naljepnica za tijelo otprilike 5 x 5 cm. Sadrži jednake hormone kao kombinirana pilula : oestrogen i progestagen.

Svakodnevno se u krvotok putem flastera kroz kožu unose hormoni koji sprječavaju ovulaciju.

Učinkovitost

Ako se koristi prema uputama učinkovitost je veća od 99%, ali istraživanja pokazuju kako je učinkovitost smanjena kod žena koje imaju preko 90kg.

Kako se koristi?

Učinkovitost flastera traje sedam dana i koristi se tri tjedna u mjesecu.

Kada se prvi put nalijepi daje učinkovitu zaštitu od trudnoće već od prvog dana korištenja.

Slijedeća dva flastera primjenjuju se – prvi (drugi ukupno) od osmog dana i drugi (treći ukupno) od petnaestog dana ciklusa.

Nakon tri tjedna pravi se jednotjedna pauza, kada se javlja krvarenje. Novi flaster se lijepi nakon sedam dana pauze i proces tada započinje ponovno.

Prednosti

- Trebate se samo jednom tjedno prisjetiti zamijeniti flaster

- Visoko je učinkovit ako se ispravno koristi

- Lak je za uporabu i ne utječe na seksualni odnos

- Hormoni idu ravno u krvotok, pa na njegovu učinkovitost ne utječe povraćanje ili proljev.

Nedostatci

- Vidljiv je

- Može uzrokovati kožne iritacije kod nekih žena

- Kao i pilula može uzrokovati privremene glavobolje, promjene raspoloženja, manja krvarenja između mjesečnica ili promjene težine.

Što ako se flaster odlijepi

Flaster je vrlo tajan i trebao bi ostati zalijepljen za vrijeme tuširanja, plivanja, posjeta sauni ili vježbanja. Ako se slučajno odlijepi (što se dešava u manje od 2% slučajeva) treba ga zamijeniti u što kraćem roku.

Ako je prošlo manje od 24 sata od kada se flaster odlijepio, dovoljno je nalijepiti novi.

Ako je prošlo više vremena od 24 sata, treba koristiti dodatne metode zaštite slijedećih sedam dana.

Gdje se flaster lijepi?

Može se nalijepiti na trbuh, stražnjicu, vanjsku površinu nadlaktice ili neki drugi predio gornjeg dijela tijela osim grudi ili nekog drugog dijela tijela koji je sklon iritacijama.

Što učiniti ako se jave izvanmenstrualna krvarenja?

Izvanmenstrualna krvarenja najčešće su sasvim bezopasna. Zbog njih se ne treba brinuti. Javljaju se uglavnom na početku korištenja flastera i najčešće prestaju već u sljedećem ciklusu. Ako se ponovno jave, treba nastaviti s korištenjem flastera. Ako su krvarenja učestala i obilna, treba se posavjetovati s ginekologom.

Može li svatko koristiti kontracepcijski flaster?

Flaster neće odgovarati svakoj ženi. Razlozi za nekorištenje uključuju:

- ako sumnjate da ste trudni

- ako pušite i stariji ste od 35 godina

Također flaster ne biste trebali koristiti ako imate ili ste imali u prošlosti:

- krvni ugrušak u bilo kojoj veni ili arteriji

- postojeće bolesti krvožilnog sustava (tromboza, embolija), osobito moždani ili srčani udar

- postojeći hormonski ovisni zloćudni tumori

- teška oštećenja jetre, hormoni iz kontracepcijskih pilula mogu jetra dodatno opteretiti

- bolesti krvnih žila mozga ili očiju

- osobe s visokim krvnim tlakom, osobito ako su prisutne komplikacije

- urođeni ili stečeni poremećaji metabolizma kao što su šećerna bolest ili poremećaji metabolizma lipida

- otoskleroza, koja se pogoršala u prethodnoj trudnoći.



Kada je potrebno skinuti flaster:

- migrena koja se javlja prvi put nakon stavljanja flastera, krvne žile mozga mogu preosjetljivo reagirati na spolne hormone

- iznenadni poremećaji vida, oni mogu biti prvi znak trombotičnih promjena krvnih žila mozga

- akutna tromboza

- akutna žutica

- dulji boravak u krevetu, na primjer nakon teže traume ili velikih operativnih zahvata

- povišenje krvnog tlaka

- trudnoća

- pojava mioma, čvorova u dojkama ili endometrioze.

Općenite informacije

Neki lijekovi i medikamenti utječu na djelovanje flastera, a flaster utječe na djelotvornost nekih lijekova
[Vrh] Go down
suzana
Početnik
Početnik



Join date : 06.10.2009
Age : 42
Lokacija : zagreb

KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Empty
PostajNaslov: Re: KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER   KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimesri lis 07, 2009 9:54 am

tek sam nedavno čula za ovaj način kontracepcije, voljela bih čuti iskustva onih koje koriste flaster kao kontracepciju..

mislim kod mene nema keksanja, a i dojim, pa i da ima ne bih smjela, no bas me zanima..

iako dok se ja počnem keksat već će smislit nekaj drugo ;-)
[Vrh] Go down
vianle
Početnik
Početnik



Join date : 19.03.2010

KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Empty
PostajNaslov: Re: KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER   KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepet oľu 19, 2010 10:31 am

Ja ga koristim negdje oko godinu dana i super sam zadovoljna. Učinilo mi se kao prednost to što poput tableta ne ide kroz krvotok i preko jetre, a i puno je jednostavnije i lakše. Treba samo neko vrijeme da se privikneš (više u glavi) da je to sigurno i da se neće odlijepiti (a stvarno sa tim problema nema). Ja ga lijepim na donji dio trbuha, tako da se ni ljeti ne vidi, jer je unutar gaćica. Cijenom je malo skuplji od tableta - oko 123kn. Uglavnom, super zadovoljna.
[Vrh] Go down
pepsi
Pričalica
Pričalica
pepsi


Join date : 06.10.2009

KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Empty
PostajNaslov: Re: KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER   KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitimepet oľu 19, 2010 3:08 pm

mislila sam da je skuplji...meni tablete dođu 118 kn
[Vrh] Go down
Sponsored content





KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Empty
PostajNaslov: Re: KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER   KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
KONTRACEPCIJSKI(HORMONSKI) FLASTER
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HORMONSKI STATUS
» gingivitis i hormonski disbalans

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Priprema za trudnoću :: Začeće i kontracepcija :: Vrste kontracepcije-
Forum(o)Bir: