All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
moja lu
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
Netty
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
Branka
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
LuLu
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
boyd
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
Maja
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
Daisy
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
aneris
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
vejanka
nošenje igračaka u vrtić Vtblef11nošenje igračaka u vrtić Vtbcen10nošenje igračaka u vrtić Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 8 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 8 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 nošenje igračaka u vrtić

Go down 
+4
mimica
Aleksandra
Branka
vejanka
8 posters
Autor/icaPoruka
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 1:23 pm

Zanima me kako je u vas? Naime, u naš vrtić dozvoljeno je donositi poneku igračku od kuće, budući je većina djece na prilagodbi i po prvi puta u vrtiću. Nas to ne smetalo, dapače, odobravali smo donedavno dok, moj Ivan, koji ne izrazio želju da išta od svojih milih mu igračaka nosi u vrtić, stiže zadnjih dneva iz vrtića s molbom da mu se kupe Gormiti.
Ne znamo što su ni tko su Gormiti, niti gledamo crtiće takove vrste. Čak ni Ben 10 Ivanu nije napet što me veseli.
Stariji dječaci u grupi koja je mješovita svakodnevno nose sobom te figurice i igraju se njima nekakovih borilačkih igrica.
Odolijevali smo Ivanovim "molbama" do danas, kad smo morali po njega u vrtić ranije jer mu ne bilo dobro ( nekakovu valjda virozu pokupio). Kupih danas na kiosku vrećicu Gormita na njegovo oduševljenje, a kad ono - nekakova gumena spodoba ljudsko - životinjskog obličja. Heh sad, što činiti? Zabraniti to u našoj kući ne čini mi se najpametnijim rješenjem jer smo već dopustili da jedan uniđe? Što pozitivno pronaći u takovoj vrsti igračaka, koje za nas dosad bile nepoznate ( neimamo, za usporedbu, ni Spidermana figuricu )?

Ja nezadovoljna činjenicom da se dopušta djeci nošenje takovih igračaka u vrtić i igranje njima kraj mnoštva didaktičkih i inih igračaka u vrtićkoj sobi.
Ivan, vjerujem, što u želji da bude poput ostalih "velikih" dječaka, što u htijenju da bude prihvaćen, tuli već drugi tjedan: "Kupiiiii mi, Gormite, molim teeeeee". Vjerujem da ne bi poželio takovo što da na iste nije naišao, nigdje drugdje, nego u vrtiću.
Osobno se grozim takovih igračaka, možda griješim. Posavjetujte me svojim iskustvima.
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 1:31 pm

Kod nas u vrtiću ne dozvoljavaju donošenje igrački od kuće od kad su djeca napunila 4 godine. Do tad je moglo pod izlikom ...za spavanje.
Dozvoljeno je jedino donirati igraču koja ostaje u vrtiću i kojom se mogu svi igrati, a ne dijete koje ju je donijelo (zato preferiraju da roditelj ne donese djetetovu igračku već neku koju dijete nije imalo kod kuće, da se ne desi situacija "to je moje"). Dok su donosili igračke, tete su opet imale problema s tim nedijeljenjem igračaka, kao i sa suzama ako se igračka polomi, te neugodnosti sa roditeljem koji bi rekao tetama "kako niste pazili da se igračka ne polomi?" :uf:
Ne znam kako da izbaciš razne "spodobe" iz kuće, imam isti problem sa invazijom roze boje, pa ne znam kako, no uviđam da naše tete u vrtiću jako paze da su svi jednaki.
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 1:47 pm

Hvala, Branka na informaciji što je u vašem vrtiću prihvatljivo, a što ne.
Zanimaju me iskustva s nošenjem igračaka u vrtić jer namjeravam razgovarati s tetama na tu temu. Mi smo u pomalo nezavidnoj situaciji, budući smo u kombiniranoj/mješovitoj grupi u kojoj ima malenih koji jedva napunili tri godine koji sobom nose omiljenog plišanca i onih od 5 godina koji sobom donose Gormite.
Svaćam da djeca tako uče i dijeliti svoje s drugima. Ivanu to još problem pa ne želi nositi išta svoga: "Neću, otimat će mi djeca". To se učimo godinama, više - manje bezuspješno. No, to pak posebna tema.
Mene smetaju Gormiti i slični likovi.
Kaže mm da će me tete proglasiti fobičnom majkom koja mrzi Spidermana. Hajde, Spiderman još kako, ali Gormiti, ahh. Rolling Eyes Ne tješi me činjenica da su oni nekakovi cool junaci na strani dobra koji se ognjem i mačem bore protiv zla. Dapače, ljuti me brojnost istih i moranje da ih se sakupi sve, a bogme ih je mnoštvo, čitam. O prijevodu njihovih imena, nećem komentirati.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:20 pm

Istina, nelijepi i brojni, a marketinški trikovi "sakupi ih sve" dobrano sežu u đepove roditelja jer ih njihova djeca mole da im se kupi. Eto prilike da dijete nauči da ne može dobiti sve i da nešto treba i zaraditi. Smislite neki način kako da ih "zaradi", limitirajte količinu na mjesec, zabrane neće polučiti uspjeh da dijete shvati...
Korisnost istog ne bih komentirala, dijete ionako još ne razumije tu dimenziju, već samo onu : "imaju svi osim mene..."
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 2:30 pm

Dobar savjet da se iz nemilih mi gumenjaka izrodi što dobra. :mig:
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 5:00 pm

moji osim 2 koja im je Ivana od Luke poklonila nemaju nijednog, ne pitaju za njih, poigraju se rado ali ne traže da im kupim i iskreno drago mi je - to bi mi x2 bio ipak puno preskupi sport.

No moji ne plaču nikad za ijednom igračkom u dućanu što je prilično fascinantno i zadovoljna sam jako - kako sam to točno postigla nemam pojma - kaže mm to je zato što imaju sve - pa možda i da ali eto gorimite nemaju i ne pitaju za njih

Kod nas se igračke nose samo petkom a lani se moglo svaki dan. Mi ne nosimo , obično se dogovorim s njima da ostave u oramriću /As ako ih baš i ponesu. Lani su često nosili, Domi posebno.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 5:35 pm

Usporedbe radi nemaju nijednog spajdermena ali imaju majice, kape , ruksak na istog, na ben10na baš ništan na Gormite baš ništa... ubiti od svih crtićkih likova imamo samo traktora Toma & Reva- dobili i Doru i Čizmu - mama kupila - od ratobornih ništa
[Vrh] Go down
mimica
Početnik
Početnik



Join date : 08.10.2009

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 6:03 pm

Kod nas u grupi (4-5 g) djeca smiju ponijeti igračke, ali se ne smiju s njima igrati nego ih moraju ostaviti u ruksaku. To je pravilo uvedeno od ove godine zbog invazije gormita i sl. i zbog toga što se onda djeca "ne lijepo igraju" (tako stručno objasni moj sin smile: .
Drago mi je zbog toga. Mi imamo samo jednog gormita (dobili), ali zato imamo nekoliko Ben10 figura Crying or Very sad Nismo se mogli oduprijeti.. Ali ponosna na to što nikada u trgovini sin ne plače za igračkama (ni ja ne znam kako ni zašto, mm isto kaže da je to zato što ima sve, a ja umišljam da sam uspješna u odgoju faca
[Vrh] Go down
anka
Brbljavica
Brbljavica
anka


Join date : 24.08.2009

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesri lis 21, 2009 7:34 pm

Kod nas kao što je već i spomenuto negdje maleni mogu nositi oigračke za utjehu stariji ne.

I mi upali u Gormiti zamku, vrebaju me iz svakog kutka jer ih imamo poprilično bogatstvo. Bila sam u početku protiv al poslije sam popustila.
pozitivno u njima?
mito i korupcija u svakom pogledu, pojedi, obuci se, operi ruke, operi zube... inače gormiti lete iz kuće nećeš ih više dobivati i tako.
baš ta fora skupi ih sve ih navuče jer svako tolko dobiš novi!!
Ja počela kupovat pakete od po 4 gdje se vide koji su kad su zaredali dupli, al sam poslije morala skrivat i davat jedan po jedan jer je valjda bio baš štos u tome iznenađenju što se krije u vrećici?
inače naši gormiti su uredno imali mame i tate, piškili, ručali, spavali, ponekad se borili. oni ih očito gledaju drukčijim očima jer međusobno biraju koji im je najljepši? ups
ne znam što u čudovištu može bit lijepo. karte smo nekad čitali prije spavanja i divila sam se svojoj domišljatosti kako uobličiti one gadosti u nešto pristojno.
Što ih više kupuješ to veća želja. al ne bitno baš da su svi bitno da se kupuje i da ima neke face , gospodare.
nama su pomogli u socijalnom druženju npr na plaži, ako neki klinac vidi da Borna ima gormite il obratno Borna ih vidi kod drugog, ljubav do groba prijatelji najveći.
Zato i imam snahu iz ZG Emu, jer kad smo došli do njih na ljeto cura je imala Gormite!!! I tako se dogodila ljubav na prvi pogled (ili na prvog gormita)
o da
[Vrh] Go down
tinny
Početnik
Početnik
tinny


Join date : 29.09.2009
Age : 44
Lokacija : Zagreb

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 11:29 am

Ne znam kakvo je pravilo u antonijevom vrtiću što se tiće donošenja igračaka. Znam da smiju imati plišanca ili dekicu ili nešto sl. za spavanje, antonio odnese igračku do svog ormarića i tamu ju spremimo da ga čeka kada idemo doma i to ga baš veseli. To je naše pravilo a ne vrtičko i funkcionira još za sad dok smo mali. inače u vrtiću u kojem sam radila ovisilo je o teti da li djeca unose igračku u sobu ili ih ostavljaju u garderobi. znam da je u starijoj grupi u kojoj sam bila na zamjeni bilo dopušteno unosti što se htjelo ba je soba bila puna onih nekakvih borbenih karata i figura. nisu to bili gormiti to je bilo nešto starije ali slično. stalno su se gubile, trgale, pa je bilo plača, svađe i djeca se nisu igrala ničime osim tim "glupostima". Po meni to su igračke za podoma, jer nemoguće ih je ne kupiti djetetu jer to je sada trend i svi ih imaju. Neka se s takvim igračkama igraju kod kuće, a u vrtiću neka se igraju onime čega doma nemaju ili imaju puno manje; didaktičke igračke, obični legići kojima sami slažu što žele a ne oni tematski, brodovi, kamioni..., igraju se uloga, društvenih igara, igračke po kutićima, kuhinja, lutke, životinje, frizer, građenje, crtanje, slikanje i sl.
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 11:42 am

tinny je napisao/la:
(...) Neka se s takvim igračkama igraju kod kuće, a u vrtiću neka se igraju onime čega doma nemaju ili imaju puno manje; didaktičke igračke, obični legići kojima sami slažu što žele, a ne oni tematski, brodovi, kamioni..., igraju se uloga, društvenih igara, igračke po kutićima, kuhinja, lutke, životinje, frizer, građenje, crtanje, slikanje i sl.

Slažem se s tobom. Od vrtića očekujem više od borilačke igre gormitima. Naime, ukoliko od 22 djece četvoro donese sobom pune šake gormita koje međusobno razdijele i njima se igraju, na koji ih način motivirati da sudjeluju u aktivnostima koje su u dnevnom programu?
[Vrh] Go down
tinny
Početnik
Početnik
tinny


Join date : 29.09.2009
Age : 44
Lokacija : Zagreb

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:00 pm

vejanka je napisao/la:

Naime, ukoliko od 22 djece četvoro donese sobom pune šake gormita koje međusobno razdijele i njima se igraju, na koji ih način motivirati da sudjeluju u aktivnostima koje su u dnevnom programu?

Da to je gotovo nemoguće. Takve igračke su djeci uvijek zanimljivije od onih vrtičkih, ali vrtičke su tamo sa nekom svrhom. Vrtić nije igraonica, vrtić je odgojno obrazovna ustanova i igračke su tu pomagala u odgoju i obrazovanju, a ovi gormiti i sl. nemaju odgojnu niti obrazovnu svrhu nego amo onu zabavnu. mislim da i vrtičke igračke mogu biti zabavne uz to što su korisne, ali ovisi kako će ih se djeci ponudi i kako će ih se motivirati na igru njima.
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 2:29 pm

ja bi samo nadodala da donosenje igracaka nije pravilo vrtica nego odgajatelja. kad sam ja radila igracke su bile dozvoljene petkom pod uvjetom da ih sami cuvaju i da ih moraju dijeliti. upravo ovo dijeljenje je odbijalo mnoge od donosenja a manja djeca su mogla uzeti plisanca za spavanje

ja osobno nisam pobornik donosenja igracaka upravo iz vasih navedenih razloga a to je da se u mnostvu donesenih igracaka gubi interes za potencijano bolje, zanimljivije i kvalitetnije poticaje

vejanka, urgiraj i iznesi svoje misljenje odgajateljicama :mig:
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 4:04 pm

Budem urgirala na prvom roditeljskom sastanku, zasigurno.
Budući mi roditelji djecu dovodimo u vrtić i odvodimo iz vrtića i relativno smo kratko vrijeme u garderobi, tek ispitujem koliko je gormiti boraca i ostalih igračaka u igri. Ivan nije baš rječit i malo govori o aktivnostima u vrtiću. Na moje pitanje što rade druga djeca dok se oni igraju gormitima, rekao mi je: "Kuhaju."
U nas na roditeljskom sastanku prilikom početka pedagoške godine, kojem bili nazočni svi roditelji vrtičaraca, glasno rečeno da mogu igračke u vrtić. Dakle, razumjeh to kao stav kolektiva odgajatelja i ravnatelja. Nije navedeno vrijeme, npr. jedan dan u tjednu, nego generalno djeca mogu donositi igračke u vrtić. Nije mi se to svidjelo, no tko sam ja da sudim.
No, gormiti su me ponukali, premda zaista, osim tješilica, imam protiv svih kućnih igračaka u vrtiću. Temeljim taj svoj stav i na odgajateljskom mi iskustvu, kojega neimam puno, no dovoljno da znam da teta bespotrebno troši energiju i vrijeme objašnjavajući se s pojedinom djecom da svoje treba dijeliti s drugim djetetom ili pak tražeći izgubljenu sitnu igračku i tješeći uplakano dijete zbog gubitka, umjesto da to vrijeme kvalitetno provede u aktivnosti s djecom. I kako ih ponukati da sudjeluju, npr. u likovnoj aktivnosti dok se igraju gormitima?
Polazim od sebe: radije bih bila preoblačila barbi lutke, nego li crtala listove listopadnog drveća ili slagala figurice od kestena.

Učiti dijeliti, ne prihvaćam kao razlog donošenja igračaka ove vrsti ( gormiti) u vrtić. Učiti dijeliti svoje s drugima, može se učiti i provodeći razne aktivnosti s djecom, ne nužno kroz igru igračkama koje su djeca sobom donijela u vrtić.


Zadnja promjena: vejanka; čet lis 22, 2009 4:29 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 4:28 pm

Upravo priupitah svog sinka: "S kojim igračkama se najviše voliš igrati u vrtiću?"
Odgovor očekivan: "S gormitima", kaže on sav sretan. No
[Vrh] Go down
anka
Brbljavica
Brbljavica
anka


Join date : 24.08.2009

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 5:26 pm

u obranu Gormita mogu samo reći da nakon više od 6 mjeseci zaluđenosti njima ne vidim nikakve promjene ponašanja u smislu povećane agresivnosti i slično.
Al sam svakako protiv Gormita i drugih unošenih igračaka u vrtiću. Tamo igre moraju biti orjentirane na odgoj i obrazovanje.
[Vrh] Go down
vejanka
Brbljavica
Brbljavica
vejanka


Join date : 19.08.2009
Lokacija : krk

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimečet lis 22, 2009 6:28 pm

Moj mm zaključio da ja zabrijala isuviše te da su "plave kute" ili "isto za sve" nepovratno otišlo u ropotarnicu povijesti. Toj tezi sam se oportunistički suprotstavila spominjući britanske uniforme koje djeca stoljećima iz istog razloga nose u školama.

Neću spominjati "odgojne" (ne)utjecaje gormita. Oni su tek simboličan primjer mojeg protivljenja unošenju svakojakih igračaka u vrtić. Moj Ivan, npr. dobio od dide igračku pištolj ( mi bili nezadovoljni time, no ... ), ima i pušku štrcaljku koju ne htjedosmo kupiti, ali opet, svi imaju, popustili smo i dopustili mu veselje prskanja njome po plaži.
Da je kojim slučajem taj plastični pištoljčić, koji by the way nije izazvao povećanu agresivnost u Ivana, moj sin donio u vrtić, vjerujem da bi nam bilo prigovoreno. S pravom, neima pištolju mjesta u vrtiću. Ništa manje " edukativnom" igračkom ne poimam Gormite.

Važnije u toj priči jest da ne želim da moje dijete u želji da bude dio grupe, smatra da igračka jest taj ključ za ulaz i prihvaćanje.
Ne želim da dolazi iz vrtića kući i moli nešto što Pero Perić, negov prijatelj iz grupe, ima, a on ne. Jer, ne želim, niti mogu, odvojiti par stotina kuna za nešto što smatram suvišnim, nekorisnim, bespotrebim, needukativnim, i na koncu, skupim.
Činimo i učimo svakodnevno i kući i ne želim da ono čemu podučavam svoje dijete "pada u vodu" u vrtiću, od kojega kao odgojno - obrazovne institucije očekujem puno.

Hm, opasno sam zabrijala, čini mi se. :mig: ljuta

P.S. Vrlo sam liberalna, što je vjerujem nečitljivo iz posta, ali prihvaćam i drugačije stavove. Rado bih da me se razuvjeri i uvjeri da nisam u pravu. scratch
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesub lis 24, 2009 12:49 am

Da se nama to svidi kupili bi im iako je skupo, no kužim te šta misliš i ja sam isto protiv takvih igračaka a opet da su ful ludi za njima možda bi popustila. No s druge strane trošim bogatstvo na neke nazovimo ih intelektualne igračke koje ih možda toliko ne vesele ali su meni "podobnije" treba naći neku zlatnu sredinu.
No ako se vratimo na temu, ja nisam za nošenje igračaka u vrtić, tamo je na prvom mjestu edukacija i druženje.
[Vrh] Go down
kreativna mama
Pričalica
Pričalica



Join date : 26.08.2009

nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitimesub lis 24, 2009 8:15 pm

Kod nas tete stalno upozoravaju da se ne nose nikakve igračke od kuće u vrtić,al se roditelji na žalost otga baš ne pridržavaju.
Na našu sreću,za sada,nije bilo želja,mama kupi mi to i to, jer tamo neki dečko to ima.
Imamo jedno lošije iskustvo iz dežurnog vrtića,nisam ga ja vodila u vrtić i ponjeo je jedan svoj auto u vrtić,tamo se zamjenio sa jednim dečkom za motor,naravno da sam ja poludila na to,kad sam došla kući i čula o tome.Slijedeći dan vraćamo motor,al ne dobijemo naš auto i nismo ga dobili nikada,iako su svi u vrtiću bili upoznati sa time.Dobili smo i rečenicu,pa rečeno vam je da ne donosite igračke od kuće.
Još je bilo pokušaja da se nešto ponese,al ja sam čvrsto pri NE.
Osobno Gormiti su mi grozni i srena sam što ih ne poznajemo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





nošenje igračaka u vrtić Empty
PostajNaslov: Re: nošenje igračaka u vrtić   nošenje igračaka u vrtić Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
nošenje igračaka u vrtić
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» vrtić
» PRILAGODBA NA JASLICE/VRTIĆ
» glabena skola - vrtic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Vrtićka dob (2-5 god.)-
Forum(o)Bir: