All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Došla nam je Jana Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Došla nam je Jana Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Došla nam je Jana Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Došla nam je Jana Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Došla nam je Jana Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Došla nam je Jana Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Došla nam je Jana Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Došla nam je Jana Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Došla nam je Jana Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Došla nam je Jana Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
moja lu
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
Netty
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
Branka
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
LuLu
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
boyd
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
Maja
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
Daisy
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
aneris
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
vejanka
Došla nam je Jana Vtblef11Došla nam je Jana Vtbcen10Došla nam je Jana Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 17 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 17 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Došla nam je Jana

Go down 
+8
moja lu
Aleksandra
maren
aneris
Tara
Branka
Dea_22
tinny
12 posters
Autor/icaPoruka
tinny
Početnik
Početnik
tinny


Join date : 29.09.2009
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 10:39 am

Evo da vam ukratko opišem svoje iskustvoporoda. Naime izazvala sam ga sama.

Kako su mi svi doktori govorili da ću vjerojatno prenijeti, jako sam se prestrašila jer mi se nije dalo svaki dan na kontrole, pa mi je dr u Merkuru rekao nekapopijem ricinusovao ulje da će to potaknuti trudove. I ja sam par dana prije termina ujutro popila oko pola deci tog ulja sa malo soka od naranče i cimeta. Nije bilo tak odvratno. cijeli dan ništa. Otišla sam svom gin po uputnicu za kontrolu koju sam trebala imati za nekoliko dana i još kažem sestri za to ulje,a ona se nasmije i veli babske priče. Ja reko meni niti je potjeralo trudove niti me je potjeralo na wc. a onda smo došli doma i polako me je počelo stezati. kroz noć to se je pojačavalo a onda samprimjetila sluz i sukrvicu. Probudila sam muža, vrijeme je za bolnicu. Nisu trudovi bili toliko jaki nego me je prestrašila ta krv. došli smo u Merkur tamo su me primili i ostavili. Trudovi su postali redooviti ali ne prejaki. Odlučili su mi dati spazmex inekciju i trudovi se smirili. Ležalasam cijeli dan a onda je predvečer opet počelo. Stavili me na CTG i kao nije toništa opet bi oni meni injekciju da se smiri ali samodbila. Reko idem leć paako krene krene, ne vidim smisla smirivati trudove dva dana prije termina. Takmogu tu još dva tjedna ležati a doma me čeka moj antonio. I Legla sam tako i trudovi su me mučili a onda mi je pukao vodenjak. Očistili su me i pripremili za porod. bilo je negdje 5 ujutro. stavili me na ctg u rađaonu i rekli čekamo da vidimo kaj će biti. Problem je bio kaj sam 1. dijete rodila na carski, a ovo bi sad i ja i oni prirodno. Ležala sam tako neko vrijeme ne znam točno koliko stalno su me gledali ali slabo sam se otvarala. Odlučili su mi dati lagani drip, ne smiju prejaki zbog rane od carskog i ostavili salu spremnom za svaki slučaj. trudovi su se pojačali a ja otvorena samo 5 cm i nejde dalje. I onda je počela noćna mora. CTG je postao lošji. Došla su tri doktora, tri sestre i hrpa studenata i učenica za babice. Kažu ovo će biti zanimljivo za naučiti. doktor me je odlučio otvoriti rukama. rekao je bolit će uzmi epiduralnu, makar je rizična jer hoće puknuti maternica nakon carskog, ali dali su mi je ali samo jednu dozu. I dok me je doktor otvarao jedva sam se suzdržavala od bolova ma kakva epiduralna, sestra je pridržavala i otvarala nekom žlicom, druga dr i sestra su mi držale noge. Onda su zaključili da beba pati i da treba požuriti. Ja sam govorila da idemo na carski ali nisu me slušali. Izvadili su bebi krv iz glavice sa nekom ogromnom injekcijom ali nisu mogli dobiti nalaze. A onda su odlučili da počnem tiskati makar se beba još nije spustila u zdjelicu. forsirali su prirodni porod makar beba nije bila spremna. Doktor je rukama vadiio bebu, ja sam tiskala a cijela rađaona je navijala za mene. sestre su me držale i špricale vodom, drugi dr je tiskao trbuh da se beba spusti. U jedno mtrenutku sam se onesvjestila ali brzo sam došla k sebi jer samčula da spominju vakuum i reko sad moram istisnuti malu van jer nema šanse da je vuku na vakuum. I tak sam ja tiskala a oni je gurali i vukli i beba je izašla. stavili su mi je na prsa, i odmah sam znala isplatilo se je mučiti, samo su mi potekle suze. Svi su mi čestitali i dr je priznao da je mislio da nećemo uspjeti ali da sam bila hrabra i da nisam toliko surađivala ko zna kaj bi bilo. bila sam strašno umorna i vrtilo mi se pa samzamiolila da odnesu dijete. Oči su mi se sklapale a nisam smjela zaspati. Onda samporodila posteljicu i taman kad sam mislila da je gotovo dr veli treba vas sašiti. Šivali su me od pola 12 do 13.15. od naprijed do guzice iznutra i izvana. bolilo je strašno. ali i to je prošlo. Za 2 dana pustili su nas doma. brzo sam se oporavila. Nisam se štedila. Pazila sam samo kako sjedim. Šavovi su otpali, još mi se malo cjedi ali skroz sampokretna i sve mogu. I sada IMAMO DVOJE PREKRASNE DJEČICE, da li ćemo imati i treće još nisam sigurna ali sa dva loša iskustva poroda, Antonio je na carskom ostao bez kisika i ovim prisilnim prirodnim, mislim da hoćemo jer radost zbog nove bebe je ipak veća....
[Vrh] Go down
Dea_22
Brbljavica
Brbljavica



Join date : 23.12.2009
Age : 41
Lokacija : Kastav - Opatija

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 10:55 am

Uhh.... Bas sam bila na iglama dok sam citala. Super da je sve sretno zavrsilo, stvarno si bila hrabra. Svaka cast!
Cestitam ti od srca!


Sada uzivaj sa svojom djecicom.... za tebe
[Vrh] Go down
Branka
Supermoderator
Supermoderator
Branka


Join date : 11.08.2009
Age : 49
Lokacija : Pula

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 11:53 am

Uz dosta muke, sve je dobro prošlo!
Čestitke i uživajte svi skupa!

Došla nam je Jana 451970
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 1:25 pm

Čestitke na bebici. Jako si me podsjetila mog poroda. I mene su mučili sa dripom i još su pomagali da se otvorim. Sve me počelo iznova boliti kada sam čitala tvoj porod.
Ali znam da je vrijedilo i da ova naša sunčeka vrijede cjele te bolne procedure. grupni zagrljaj
[Vrh] Go down
aneris
Brbljavica
Brbljavica
aneris


Join date : 20.12.2009
Lokacija : jaaako blizu :-)

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 1:28 pm

ajme... baš imaš "zanimljive" porode... ali kao što i sama kažeš dvoje prekrasne dječice vrijede svake muke

velike puse maloj curi Došla nam je Jana 336788
[Vrh] Go down
maren
Brbljavica
Brbljavica
maren


Join date : 05.10.2009
Age : 46
Lokacija : ...na moru

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 3:57 pm

Čestitam na maleckoj djevojčici... za tebe
Drago mi je da je sve završilo super. Baš su ti se zaredala dva komplicirana poroda...huh, glavno da je sve u redu.
Sad se mazite i pazite...puse dječici... Došla nam je Jana 336788
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 5:51 pm

Čestitke na prinovi, vrijednoj svake muke.
No ako se odlučiš na treće iskreno se nadam da će biti lagano i brzo mig

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 7:08 pm

Čestitke na bebici.za tebe
Sad se mazite i pazite
[Vrh] Go down
tinny
Početnik
Početnik
tinny


Join date : 29.09.2009
Age : 44
Lokacija : Zagreb

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepet vel 18, 2011 9:23 pm

Hvala svima na čestitkama!
[Vrh] Go down
Netty
Admin
Admin
Netty


Join date : 09.08.2009
Age : 48
Lokacija : Rijeka

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimesub vel 19, 2011 1:30 am

Čestitam tinny i brz oporavak ti želim, a malenoj Jani razigrano i sretno djetinjstvo za tebe
[Vrh] Go down
leobaby
Brbljavica
Brbljavica
leobaby


Join date : 30.10.2009
Age : 42
Lokacija :

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimesub vel 19, 2011 7:57 pm

Čestitke od srca draga tinny!
[Vrh] Go down
eminea
Pričalica
Pričalica
eminea


Join date : 10.02.2011
Age : 34
Lokacija : Slovenija

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepon vel 21, 2011 12:52 am

cestitam na malenoj prinovi!
za tebe
[Vrh] Go down
kreativna mama
Pričalica
Pričalica



Join date : 26.08.2009

Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitimepon vel 21, 2011 11:55 am

Čestitke na prinovi,a tebi svaka čast na hrabrosti i izdržljivosti.........ako se odlučiš za treće iskreno ti želim brz i lakkkkkkkkk porođaj ..............
[Vrh] Go down
Sponsored content





Došla nam je Jana Empty
PostajNaslov: Re: Došla nam je Jana   Došla nam je Jana Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Došla nam je Jana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Porod-
Forum(o)Bir: