All4kids
All4kids
All4kids
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
All4kids

Interaktivni savjetnik za roditelje i sve koji to žele biti
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Latest topics
» MLJEČNI ZUBIĆI- BAŠ SVE O NJIMA
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepet tra 03, 2015 12:25 pm by Kreativka

» CARSKI REZ
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 25, 2015 1:31 pm by Kreativka

» AUTOSJEDALICE GRUPA I-II-III 9-36kg
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepet kol 22, 2014 1:10 am by moja lu

» Iskrivljena stopala
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesub svi 17, 2014 11:28 pm by moja lu

» Graco-Evo kolica...
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepet svi 16, 2014 9:51 pm by janaelena

» INHALATOR I INHALIRANJE
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimeuto svi 06, 2014 10:26 am by tina25

» buggypod
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimeuto oľu 11, 2014 9:54 pm by tina25

» TOP 10 POKLONA ZA 5 ROĐENDAN
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepon pro 23, 2013 11:43 am by leobaby

» UČILICE, SUNČICE, HLAPIĆ I SL.
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepon stu 25, 2013 1:08 am by Branka

» hello...
Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimečet stu 14, 2013 6:06 pm by leobaby

Top posters
Aleksandra
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
moja lu
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
Netty
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
Branka
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
LuLu
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
boyd
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
Maja
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
Daisy
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
aneris
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
vejanka
Uvođenje "pravog" mlijeka Vtblef11Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbcen10Uvođenje "pravog" mlijeka Vtbrig10 
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 5 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 5 gostiju.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 73, dana pon kol 07, 2017 8:11 am.

 

 Uvođenje "pravog" mlijeka

Go down 
+6
Aleksandra
maren
moja lu
aneris
Maja
Tara
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepon oľu 01, 2010 6:35 pm

Pod pravo mlijeko mislim ono u tetrapaku. Kada ste i koje prvo probali dati?
Moja mala je na bebimilu i mislim joj ga i dalje davati ali kako smo već počeli s nadohranom željela bih joj davati i malo mlijeka u kašicama i raznim pripravcima na mlječnoj bazi. Naprimjer sada sam joj dala frutolino koji se pripravlja sa vodom ali može se i sa mlijekom (piše na kutiji). Ali čokolino je samo sa mlijekom.
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepon oľu 01, 2010 10:54 pm

ja sam do 14.mj sve radila na adaptiranom mlijeku
[Vrh] Go down
aneris
Brbljavica
Brbljavica
aneris


Join date : 20.12.2009
Lokacija : jaaako blizu :-)

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimeuto oľu 02, 2010 12:33 am

Dojila sam oboje dugo, ali tamo oko 12mj. sam im dala kravlje mlijeko - kao mlijeko, prije su jeli jogurte, svježi sir i kiselo vrhnje. I da bilo je 3,2% masnoće u njemu.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimeuto oľu 02, 2010 12:59 am

ja sam Luci do 12 mjeseci sve radila sa adaptiranim, nakon navrsenih godinu dana sam joj pocela sa mijekom koje i mi koristimo

no prije mijeka uvele sam joj 8,9,10.. kako je vec isla tablica sa dohranom jogurtice, abc sir, sireve opcenito, svijezi sir, vrhnje i onda tek mlijeko.
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimeuto oľu 02, 2010 1:01 am

da preporucaju da kad se uvodi mlijeko da bude 3.2% i da je to ono u bocama trajnost im je par dana
bar je moja pedijatrica tako meni rekla,
ukoliko kanis dati domace kravlje ili kozije mlijeko,obavezno ga treba razrijediti


Zadnja promjena: moja lu; sri oľu 03, 2010 7:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 4:48 pm

Ne želim eksperimentirati sa domaćim mlijekom jer nisam sigurna pod kakvim je uvijetima dobiven. Čula sam se sa prijateljicom koja mi je rekla da je počela sa onim od 1.5%mm jer da joj je tako pedijatrica preporučila da kontrolira dali je alergičan i kako nije imao nikakvu reakciju sada koristi to od 1.5 i još ga razrjeđuje. Pa mi sada ništa nije jasno?
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:19 pm

Tara je napisao/la:
Ne želim eksperimentirati sa domaćim mlijekom jer nisam sigurna pod kakvim je uvijetima dobiven. Čula sam se sa prijateljicom koja mi je rekla da je počela sa onim od 1.5%mm jer da joj je tako pedijatrica preporučila da kontrolira dali je alergičan i kako nije imao nikakvu reakciju sada koristi to od 1.5 i još ga razrjeđuje. Pa mi sada ništa nije jasno?

kolicina masti nema veze sa reagensima koji izazivaju alergiju. alergiju mogu izazvati mlijecni proteini i laktoza (toliko seze moje znanje :hihi: )

i to razrjedivanje sa vodom nema smisla, samo se oslabljuje kalorijska vrijednost obroka

a sto se tice domaceg mlijeka izdojenog iz kravice, njega bi trebalo malo razrijedit jer je ono mislim 4.5%mm pa zna biti tesko za probavni trakt
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:56 pm

Ona doji i probala mu je dat rižine pahuljice s bebimilom i dobio je osip pa joj je pedica savjetovala da prokuha 1.5 i proba mu dati žličicu da vidi dali je alergičan. Nakon toga ona i dalje koristi 1.5.
Inače dok ja glavu razbijam kada uvest mlijeko sveki joj daje kruha natoćanog u mlijeko. Danas vidjela. :uf:
[Vrh] Go down
maren
Brbljavica
Brbljavica
maren


Join date : 05.10.2009
Age : 46
Lokacija : ...na moru

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:03 pm

Baš sam od pedice dobila informaciju da kravlje mlijeko iz tetrapaka ne treba uvoditi prije 11-12 mjeseci jer nije dobro za malene dječje bubrege. Do tada je preporučeno adaptirano mlijeko. Negdje oko 9 mjeseci se mogu lagano uvoditi jogurtići i svježi sir, vjerojatno zbog drugačijeg sastava.
Djeca koja su alergična na mlijeko i mliječne proizvode biti će alergična i na adaptirano mlijeko, jer (neka me ispravi netko ako griješim) od prerađenog kravljeg mlijeka se dobija mlijeko za bebice prilagođeno za njihov probavni sustav i njihove potrebe.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:05 pm

mlijeko iz boce/tetrapaka manje je kalorično od zamjenskih mlijeka tipa hipp/bebimil... pa nikakvo razrjeđivanje nema smisla dapače primjetit ćete ako vam djete jede zadnji obrok bočicu mlijeka kad pređete na bočicu kravljeg da će imati jedan kraći period "gladi" jer ih to mlijeko kraće drži sitima. 3,5% obavezno a razrjeđivanje jedino ako ćete uvoditi pomalo pa mješati pola adaptiranog pola kravljeg par dana ali..

moji su do 12,5 bili na prehippu a kravlje su probali i ranije u npr špinatu, kolačima, čokolinu...
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:31 pm

maren je napisao/la:
Baš sam od pedice dobila informaciju da kravlje mlijeko iz tetrapaka ne treba uvoditi prije 11-12 mjeseci jer nije dobro za malene dječje bubrege. Do tada je preporučeno adaptirano mlijeko. Negdje oko 9 mjeseci se mogu lagano uvoditi jogurtići i svježi sir, vjerojatno zbog drugačijeg sastava.
Djeca koja su alergična na mlijeko i mliječne proizvode biti će alergična i na adaptirano mlijeko, jer (neka me ispravi netko ako griješim) od prerađenog kravljeg mlijeka se dobija mlijeko za bebice prilagođeno za njihov probavni sustav i njihove potrebe.

jogurti su malo drugacijeg sastava, pasterizirani su i imaju u sebi bakteriju koja je zapravo jako dobra za probavni trakt. al smo mi svejedno cekali do cca 10mj za to a kravlje su probali isto u nekim jelima cisto radi alergijske reakcije da vidim

a sto se tice adaptiranog i kravljeg tu imas pravo. mi smo ovo ljeto imali kronicni proljev tako da smo izbacili sve sto ima mlijeka u sebi (izmedu ostalog smo izbacili i gluten i soju) i nebi vjerovali koliko namirnica sadrzi mlijeko ili mlijeko u tragovima :uf:
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:37 pm

Ja ne mislim uvesti u tetrapaku kao zamjena za adaptirano nego za neke sitnice kao šta je špinat, riža itd. Adaptirano bi nam bio glavni obrok. Ali za kapnut malo mlijeka u neku kašicu mislim da nebi bio problem iz tetrapaka. Nešto kao začin tako da zbog dvije žličice mlijeka ne idem mješati adaptirano.
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:47 pm

ajd nemoj jos :mig:

pa ni gluten jos nije na redu a kamoli mlijeko

ja sam ti ostri zagovarac svega umjesto kravljeg mlijeka :hihi: (citala sam previse o da )

moji su sa cca 14mj poceli pit kravlje i nakon mj dana sam ih prebacila na rizin, sojin i zobeni napitak (netko voli rec mlijeko) i tek smo sa cca 2god presli nazad na kravlje
[Vrh] Go down
moja lu
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
moja lu


Join date : 03.09.2009
Age : 45
Lokacija : Blizu mora

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 8:44 pm

iskreno ni ja nebi napisala sam ti da sam ja Luci radila sve sa adaptiranim do god dana.
[Vrh] Go down
Aleksandra
Admin
Admin
Aleksandra


Join date : 08.08.2009
Age : 47
Lokacija : Tamo gdje je srce

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 9:59 pm

pa cure neće dati djetetu kravlje ovako a od žlice mljeka u špinatu joj neće ništa biti

a za kašice tipa čokolino gdje ipak ide puno mljeka sačekaj još 3,4 mj
[Vrh] Go down
maren
Brbljavica
Brbljavica
maren


Join date : 05.10.2009
Age : 46
Lokacija : ...na moru

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 10:34 pm

Za špinat ili neke druge kašice u koje se miješa mlijeko, a koje već sadrži vodu u sebi ne moraš dodavati mlijeko iz tetrapaka, ali niti ne moraš prvo adaptirano mlijeko miješati s vodom nego direktno u tu kašicu umiješaj prašak, da si skratiš muke. Npr. kada radiš špinat s mlijekom kad sve zgotoviš na kraju samo staviš jednu mjericu adaptiranog (ustvari sama odrediš količinu s obzirom na količinu kašice koju pripremaš). Ja sam Lari kuhala griz tako da bi prvo griz skuhala u vodi i tek naknadno umiješala onoliko mjerica adaptiranog koliko sam dodala vode. [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimesri oľu 03, 2010 10:36 pm

vidim da smo imale iste metode :hihi:
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimečet oľu 04, 2010 12:30 am

Ma ne forsiram ja mlijeko ali samo pitam kada i koje. Inače se držim svega kako piše (mada uvijek nailazim na suprotna mišljenja) ako je kašica od 6 mj nedam joj ni dana prije tako da sam već počela biti frikuša po tom pitanju.
[Vrh] Go down
Maja
Forumska ovisnica
Forumska ovisnica
Maja


Join date : 24.08.2009
Age : 42
Lokacija : Na pravom mjestu

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimečet oľu 04, 2010 12:36 am

ali svejedno citaj sastav jer ja osobno mislim da janjetina sa povrcem nemoze ic djetetu od 4mj :mig:
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimečet oľu 04, 2010 3:51 pm

Ma koja janjetina kupujem samo voćne kašice (kad idemo negdje) a sve sa mesom i povrćem radim doma. Još smo na piletini a od teletine sam joj dala samo juhicu. Iskreno neznam šta su mislili kada su radili one kašice tipa bolonjez bljuva
[Vrh] Go down
magaly
Brbljavica
Brbljavica
magaly


Join date : 21.08.2009
Age : 52
Lokacija : na bregu :=)

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimečet oľu 04, 2010 5:18 pm

ja sam pravo mlijeko počela davati s 1 i 1/2 godinom
mislim da nema potrebe ranije ga uvoditi u prehranu i forsirati s nečim što nije primjereno dobi djeteta
[Vrh] Go down
Tara
Brbljavica
Brbljavica
Tara


Join date : 03.10.2009
Lokacija : Istra

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimečet oľu 04, 2010 11:12 pm

Ali ja nemam namjere forsirati niti izbaciti iz prehrane adaptirano!
[Vrh] Go down
lugo
Pričalica
Pričalica
lugo


Join date : 14.08.2009

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepet oľu 05, 2010 10:48 am

Što znači "pravo" mlijeko?
Luka još uvijek ne pije kravlje, osim tu i tamo u vrtiću s pahuljicama ili sl.
Ima puno razloga zašto kravlje ne koristimo, od kašlja pa na dalje.
On pije rižino s kalcijem, gdje ima puno više kalcija nego u kravljem.
Tako da Tara samo radi kao i do sada i sve će biti ok.
Vidi što curki najviše paše i to joj daš.
Mi adaptirano nismo nikada koristili, nego sam i u kašice dodavala svoje mlijeko.
I da, sve kašice sam sama radila osim baš kad smo išli na put, onda bi kupila koju voćnu.
[Vrh] Go down
magaly
Brbljavica
Brbljavica
magaly


Join date : 21.08.2009
Age : 52
Lokacija : na bregu :=)

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepet oľu 05, 2010 11:14 am

lugo..kolko sam skuzila ona bi neke obroke radila malenoj s mlijekom iz tetrapaka..

a ja ipak mislim da je sa 7 mj prerano za to
[Vrh] Go down
lugo
Pričalica
Pričalica
lugo


Join date : 14.08.2009

Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitimepet oľu 05, 2010 11:22 am

to definitivno, da je prerano
više se ne sjećam kad smo mi uveli rižino ali mislim tek negdje sa 2 godine, u pokušajima da se skinemo sa cice, jelte :mig:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvođenje "pravog" mlijeka Empty
PostajNaslov: Re: Uvođenje "pravog" mlijeka   Uvođenje "pravog" mlijeka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvođenje "pravog" mlijeka
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» "like a bike"

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
All4kids :: Roditeljstvo :: Dojenče (0-12mj)-
Forum(o)Bir: